A10 (Groot-Brittannië)
A10 | |||
Begin | London | ||
Einde | King's Lynn | ||
Lengte | 259 km | ||
|
De A10 is een hoofdweg en gedeeltelijke dual carriageway in het Verenigd Koninkrijk. De weg vormt een noord-zuidroute vanaf London tot King's Lynn in Norfolk. De weg ontsluit ook Cambridge en is 259 kilometer lang.
Routebeschrijving
London
De A10 loopt vanuit de City of London noordwaarts met één rijstrook per richting. De weg voert door dichtbebouwd gebied en wat oudere voorsteden, zoals Tottenham. Vanaf de A406 telt de weg 2x2 rijstroken en passeert Enfield met gelijkvloerse kruisingen. Bij Waltham Cross kruist men de M25 waarna de weg een dual carriageway wordt, met ten noorden van Waltham Cross ook ongelijkvloerse kruisingen. Het ongelijkvloerse 2x2-deel is zo'n 25 kilometer lang en eindigt bij Standon.
Oost-Engeland
De A10 voert noordwaarts door vrij vlak landschap dat open is, met eindeloze weilanden. De weg gaat dwars door Royston, waarna men vlak voor Cambridge de M11 kruist. De A10 is dan in Cambridge onderbroken, men kan rond de stad via de M11 en A14, of door het centrum via het onderliggend wegennet. De A10 voert dan noordwaarts door het vlakke polderlandschap van Cambridgeshire en Norfolk. Ely en Downham Market zijn de enige wat grotere plaatsen, waarna de A10 in King's Lynn op de A17 eindigt.
Geschiedenis
Eind jaren 70 is een dual carriageway met ongelijkvloerse kruisingen aangelegd vanaf Waltham Cross tot Ware. In 2004 werd dit deel noordwaarts verlengd naar Standon. Vroeger was het gepland om het hoogwaardige, ongelijkvloerse deel van de dual carriageway ten noorden van London door Waltham Cross en Cheshunt aan te leggen. Begin jaren 90 zijn hiervoor panden langs de weg aangekocht, met als plan om de weg verdiept aan te leggen en op de M25 aan te sluiten. Politici durfden het plan echter niet uit te voeren en de woningen zijn weer verkocht.
Verkeersintensiteiten
Op het tweestrooks deel door London rijden zo'n 18.000 voertuigen, stijgend naar zo'n 41.000 voertuigen op de bypass van Enfield. Dit stijgt verder naar 59.000 voertuigen ter hoogte van de aansluiting met de M25. 40.000 voertuigen rijden dagelijks door Cheshunt en Waltham Cross, en zo'n 45.000 voertuigen op het dual carriageway deel tot Ware. Dit daalt naar 9.500 voertuigen verder noordelijk richting Cambridge. Ten noorden van Cambridge rijden 18.000 voertuigen, wat stabiel blijft tot King's Lynn.[1]
Referenties
Snelwegen in Greater London |
---|
M1 • M2 • M3 • M4 • M11 • M20 • M23 • M25 • M26 • M40 A1 • A2 • A3 • A4 • A10 • A12 • A13 • A20 • A21 • A40 • A102 • A127 • A282 • A329 • A404 • A406 |
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |