A17 (Groot-Brittannië)
A17 | |||
Begin | Newark-on-Trent | ||
Einde | Kings Lynn | ||
Lengte | 62 mi | ||
Lengte | 100 km | ||
|
De A17 is een hoofdweg in het Verenigd Koninkrijk, gelegen in Engeland. De weg vormt een oost-westroute vanaf Newark-on-Trent tot Kinng's Lynn en voert door Nottinghamshire, Lincolnshire en Norfolk. De weg is 100 kilometer lang.
Routebeschrijving
De A17 begint bij het stadje Newark-on-Trent op de aansluiting met de A1 en voert vanaf daar over het algemeen in zuidoostelijke richting tot King's Lynn. Er liggen verder geen grotere plaatsen op de route, de A17 is bijna overal een enkelbaans weg, alleen de bypass van Sleaford is een korte dual carriageway. De weg voert door over het algemeen vlak gebied, niet ver van de Noordzee. Rond King's Lynn sluit de A17 aan op de bypass die gevormd wordt door de A47.
Geschiedenis
De dual carriageway bypass van Sleaford opende op 27 maart 1975 voor het verkeer. Dit is het enige snelwegachtige deel van de A17, de overige dubbelbaans delen zijn erg kort en zijn niet meer dan korte inhaalstroken.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 12.000 tot 13.000 voertuigen tussen Newark-on-Trent en Sleaford en 24.000 tot 25.000 voertuigen op de bypass van Sleaford. Elders rijden veelal 12.000 tot 19.000 voertuigen over de A17, die daarmee behoorlijk druk is voor de matige uitbouwconditie.[1]
Referenties
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |