A22 (Groot-Brittannië)
A22 | |||
Begin | Purley | ||
Einde | Eastbourne | ||
Lengte | 79 km | ||
|
De A22 is een hoofdweg en gedeeltelijke dual carriageway in het Verenigd Koninkrijk. De weg vormt een noord-zuidroute vanaf London tot Eastbourne. De weg is 79 kilometer lang.
Routebeschrijving
De A22 begint in een buitenwijk van London op een rotonde waar het van de A23 aftakt. De weg begint als een single carriageway richting het zuiden. Het loopt hier tussen twee spoorwegen in. Bij Caterham wordt het een dual carriageway en gaat het om Caterham heen. Voorheen liep de weg door deze stad heen, maar met de komst van de by-pass is deze weg afgewaardeerd tot B-weg. Na Caterham kruist de weg de de M25, de ringweg van London. Na de London Orbital gaat de weg over een by-pass om Godstone heen. Ook hier is de oorspronkelijke weg afgewaardeerd tot B-weg. Na de rotonde met de A25 gaat de A22 verder als single carriageway.
Tot aan East Grinstead is de weg tamelijk recht omdat het hier een oude Romeinse weg volgt. Vlak voor East Grinstead voegt de A264 vanuit Crawley in op de A22 waarna het een klein stuk dubbelgenummerd is. In East Grinstead slaat de A264 af en volgt de A22 een route met éénrichtingsstraten door het centrum. Dit deel van de route zorgt vaak voor congestie. Na East Grinstead gaat de weg bergafwaarts en bergopwaarts en heeft het enkele scherpe bochten. De weg loopt hier door het Ashdown Forest heen en is op dit suk een landschappelijk aantrekkelijke route. Na het Ashdown Forest gaat de A22 over twee by-passen. Voorheen liep de weg door Maresfield en Uckfield. Op de rotonde bij Maresfield voegt de A272 in op de A22. Bij de volgende rotonde gaat de A272 oostwaarts verder. Op diezelfde rotonde voegt de A26 in op de A22 waarna de A22 is dubbelgenummerd met de A26 over de omlegging om Uckfield. Ten zuiden van Uckfield komt de oorspronkelijke route weer bij de huidige weg en slaat de A26 af naar het zuidwesten.
De A22 gaat vervolgens om East Hoathley heen. Bij Hailsham veranderd de weg van karakter. Van een slecht onderhouden single carriageway verandert de weg in een goed uitgebouwde dual carriageway. Deze nieuwe verbinding omzeilt de smallere wegen in Hailsham. Bij Polegate kruist de weg met een grote rotonde de A27. Een paar kilometer is de weg dubbelgenummerd met de A27. Het gaat hier om Polegate heen. De oude route ging door Polegate en Eastbourne heen en is nu hernummerd naar de A2270. De laatste 3 kilometer zijn het best uitgebouwde deel van de route. De weg is hier een dual carriageway met ruim uitgevoerde rotondes. De A22 eindigt op een rotonde met de A2280 en de A2290 in het oosten van Eastbourne.
Geschiedenis
De weg begon oorpronkelijk op de Westminster Bridge in het centrum van London, maar later werd deze weg tot aan Purley omgenummerd tot de A23. De A22 liep oorpronkelijk door verschillende dorpen en steden heen waar nu een omlegging voor is aangelegd. Een groot deel van de weg is aangelegd als tolweg. Het stuk tussen Purley en East Grindstead opende voor verkeer in 1718. Een deel van deze weg loopt over een oude Romeinse weg, maar in de loop van de tijd is dit tracé lichtelijk veranderd. In East Grinstead is de weg later verlegd over een in onbruik geraakte spoorweg om de smalle straten van East Grinstead te ontlasten. Van de geschiedenis van de rest van de weg is weinig informatie bekend.
Verkeersintensiteiten
Telpunt | 2012[1] |
---|---|
Purley | 17.700 |
Caterham | 16.500 |
Godstone | 26.200 |
Felbridge | 10.200 |
Forest Row | 16.200 |
Nutley | 11.800 |
Maresfield | 17.200 |
Uckfield | 19.900 |
East Hoathley | 13.700 |
Hailsham North | 23.700 |
Hailsham By-pass | 24.000 |
Hailsham South | 34.500 |
A27 | 28.900 |
Eastbourne | 29.700 |
Referenties
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |