A39 (Groot-Brittannië)
A39 | |||
Begin | Bath | ||
Einde | Falmouth | ||
Lengte | 328 km | ||
|
De A39 is deels doorgaande route in het Verenigd Koninkrijk. De weg is 328 kilometer lang en vormt een oost-west route tussen Bath en de Falmouth.
Routebeschrijving
De A39 start op een rotonde met de A4 in Bath. Het begint zijn weg naar het naar het zuidoosten en gaat door verschillende kleine dorpjes. De route is hier enkel van lokaal belang. Even gaat de route samen met de A37, maar bij de eerstvolgende kruising gaat de A39 weer verder als een lokale weg. Het gaat nu opnieuw door verschillende dorpjes. Bij Wells gaat de route over een omlegging om de binnenstad. Bij Glastonbury voegt de A39 in op de doorgaande weg vanaf Shepton Mallet. Bij Street is de weg tijdelijk met twee rijstroken per richting uitgevoerd, maar na dit plaatsje gaat het weer over in één rijstrook per richting. De weg gaat hierna over de rug van de Polden Hills. Hier gaat de weg door weinig dorpen en zijn er amper huizen langs de weg. Dit stuk weg is tamelijk recht en is daardoor vrij heuvelachtig. De A39 gaat vervolgens de M5 over, maar heeft geen directe aansluiting met deze motorway. In Bridgwater is de A39 tijdelijk en dual carriageway en is het dubbelgenummerd met de A38.
Na Bridgwater gaat de weg westwaarts verder en is het hier een minder doorgaande weg. Na enkele kilometers wordt de weg bchtig en steil; het kruist hier de Quantock Hills. De weg gaat hier door diverse kleine en grotere dorpjes. Na Minehead gaat de route over een vrij smalle weg langs het Exmoor. Hoewel de weg tamelijk smal is, is dit de belangrijkste weg in het noorden van Exmoor. De weg gaat met smalle bruggetjes over diverse beekjes heen. De weg is in de loop der tijd meerdere malen verlegd; bij Allerford moest auto's in vroegere jaren zelfs door het water heen! Bij Porlock neemt de steilheid van de weg snel toe. De weg heeft hier diverse vernauwingen. Op een gegeven moment gaat de weg ook door Exmoor zelf, waar dus kans is dat de schapen over de weg lopen. In Exmoor zitten in de weg diverse haarspeldbochten. Onderweg zijn er mooie uitzichten over de kust. Vanaf Lynmouth lijkt de weg meer op een B-weg; de weg is hier smal en op grote stukken ontbreken markeringen. Na Parracombe verlaat de weg het Exmoor, maar de weg blijft nog steil en bochtig. Dit blijft zo tot in Barnstaple. Hier gaat de weg om het centrum heen, waar veel kruipunten als rotondes zijn uitgevoerd.
Na Barnstaple verandert het karakter van de weg aanzienlijk. De weg is hier niet langer smal en bochtig, maar het is een brede doorgaande A-weg. Ook na Bideford zijn er diverse hellingen, maar deze hellingen zijn lang niet zo steil als in Exmoor. De weg is op de hellingen ruim uitgebouwd, met twee rijstroken de helling op en één rijstrook de helling af. Het landschap is hier vrij open en de weg gaat over diverse hoogvlaktes. De A39 gaat langs het Bodmin Moor, waar het een kruipunt heeft met de doorgaande route A395 naar de A30 bij Launceston. Over de omlegging bij Wadebridge is de weg dubbelgenummerd met de A389. De route vervolgt zijn weg door het glooiende landschap van Cornwall, waar voornamelijk veeteelt plaatsvindt. De A39 kruist de A392 met een goed uitgebouwde rotonde. De A39 stopt aan de aansluiting met de A30; het heeft dan het grootste deel van zijn route achter de rug.
De route gaat verder bij de rotonde aan de A30, waar de dual carriageway overgaat in een single carriageway. De weg gaat vervolgens om Truro heen en heeft daar diverse rotondes. De route is hier dubbelgenummerd met de A390. Kleine stukken zijn uitgevoerd met twee rijstroken per richting. De A39 gaat met een grote boog om Penryn heen. Aan de zuidkant van Penryn is er een steile helling naar beneden. De weg eindigt in Falmouth bij het station, waar het onderweg diverse verkeerslichten heeft.
Geschiedenis
Behalve enkele by-passes is route niet wezenlijk veel veranderd in de loop der jaren. De route is alleen verlengd van de A361 tot aan Bath in 1935. De route werd ook vanaf de A30 hernummerd naard de A39 om Truro naar Falmouth. Op diverse plaatsen volgt de route oude Romeinse wegen, bijvoorbeeld het stuk tussen de M5 en de A361.
Verkeersintensiteiten
Telpunt | 2012[1] |
---|---|
A37 | 13.000 |
Chewton Mendip | 5.700 |
Wells | 11.200 |
Glastonbury | 11.600 |
Street | 15.100 |
A361 | 12.700 |
Bridgwater East | 15.200 |
A38 | 16.300 |
Bridgwater West | 13.000 |
Cannington | 6.600 |
Washford | 10.800 |
Exmoor | 8.400 |
Lynton | 3.400 |
Barnstaple | 9.200 |
A361 | 25.300 |
Bideford | 18.500 |
Kilkhampton | 5.800 |
Bude | 16.500 |
Bodmin Moor | 5.000 |
Wadebridge | 11.900 |
A392 | 14.600 |
Trispen | 12.600 |
Truro | 27.300 |
Kea | 24.300 |
Penryn | 20.800 |
Falmouth | 14.200 |
Referenties
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |