A46 (Groot-Brittannië)
A46 | |||
Begin | Cleethorpes | ||
Einde | Bath | ||
Lengte | 344 km | ||
|
De A46 is een hoofdweg in het Verenigd Koninkrijk, gelegen in Engeland. De A46 verloopt van Cleethorpes via Leicester, Coventry, Warwick en Cheltenham naar Bath en is 344 kilometer lang.
Routebeschrijving
Geschiedenis
De huidige A46 werd opengesteld in in juni 1974.
De originele route van de A46 stamt uit 1923 en voerde van Bath via Cheltenham, Broadway, Stratford-on-Avon, Coventry, Leicester, Newark and Lincoln naar Laceby. Het was heel ongewoon dat er tot in de jaren 70 van de 20e eeuw niets aan zo'n lange weg werd veranderd. Vrij recent werd het middengedeelte op een nieuw tracé aangelegd, hier werd het oude tracé afgewaardeerd. Hierdoor zijn er nu twee gedeelten van elk zo'n 16 km waar de weg is vervangen door autosnelwegen. De weg werd ook verlengd van Laceby naar Grimsby en Cleethorpes. Het gedeelte tussen Laceby en Grimsby was eigenlijk onderdeel van de A18.
Grote aanpassingen en afwaarderingen
In 1977 werd de oorspronkelijke route door Coventry en Leicester door de opening van de M69 afgewaardeerd naar B4065 en B4114.
In de jaren 80 van de 20e eeuw werd de weg tussen Cheltenham en Stratford-on-Avon verlegd naar de oude route van de A435 en de A439. De oude route liep hier door een van de mooiste stukken van de Cotswold Hills, dit gedeelte werd afgewaardeerd tot B4632.
De route werd tussen Cheltenham en Teddington omgelegd naar een oud stuk van de A438 om aan te sluiten op de M1. Hier werd het oude gedeelte van de A46 weer terug genummerd naar A435.
Tussen Evesham het noorden van Stratford werd de weg eveneens gehertraceerd en verlegd. De weg loopt sindsdien via Alcester en met een rondweg langs Stratford, gedeeltelijk over het oude tracé van de A432.
De oude route door Bidford-on-Avon naar Stratford werd, net als de oude route ten noorden van Stratford, onderdeel van de B439.
Ook bij Leicester werd de A46 op een nieuw tracé aangelegd en sluit sindsdien bij afrit Leicester-North aan op de M1. De weg loopt ten noorden van de stad langs. De oude route door Leicester werd omgenummerd in A5460 en A607.
De A46 werd aangelegd op een nieuw tracé en kreeg rondwegen bij Warwick, Kenilworth en Coventry. De oude route werd afgewaardeerd naar A429 en A4600. Er werden rondwegen aangelegd bij Market Rasen, Lincoln en Newark.
Referenties
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |