A83 (Groot-Brittannië)
A83 | |||
Begin | Tarbet | ||
Einde | Campbeltown | ||
Lengte | 98 mi | ||
Lengte | 158 km | ||
|
De A83 is een A-road in het Verenigd Koninkrijk, gelegen in Scotland. De weg vormt een noord-zuidroute door het zuidwesten van Scotland, vanaf Tarbet tot Campbeltown. De A83 is 158 kilometer lang.
Routebeschrijving
Bij het dorp Tarbet aan het Loch Lomond slaat de A83 van de A82 af en voert westwaarts door zeer bergachtig terrein. De bergen zijn hier circa 1.000 meter hoog, maar ogen vanwege de noordelijke ligging veel meer alpien. De weg voert in eerste instantie westwaarts, maar draait daarna naar het zuiden en legt een lange route over het schiereiland Kintyre af. De weg voert over de oever van het Loch Fyne, een lang estuarium. De bergen zijn in dit gebied lager, circa 400 tot 500 meter. Er liggen slechts enkele plaatsen groter dan een gehucht op de route. De A83 is in principe een doodlopende weg, en is de enige ontsluiting van het schiereiland Kintyre. Tot Tarbert loopt de A83 over de oostkant, ten zuiden daarvan over de westkant. Wanneer men eindpunt, en grootste plaats, Campbeltown nadert draait de weg weer naar de oostkant van het schiereiland.
Geschiedenis
De A83 is geen heel belangrijke route, maar is wel de enige ontsluiting van deze regio, en heeft daarom enig belang, met name voor Campbeltown. De route door de Highlands is spectaculair en trekt toeristen. Dit deel van de route voert door de Arrochar Alps. Vanwege het geringe verkeer is de A83 nergens hoogwaardig uitgebouwd, het is een reguliere enkelbaans weg. Erg bochtig is de A83 buiten de Arrochar Alps niet.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden zo'n 5.000 voertuigen door de Arrochar Alps. Dit daalt naar 2.700 voertuigen tussen Inveraray en Lochpilghead. Verkeersgegevens op het schiereiland van Kintyre zijn niet bekend.[1]
Referenties
A-roads in Groot-Brittannië |
---|
A1 • A2 • A3 • A4 • A5 • A6 • A7 • A8 • A9 • A10 • A11 • A12 • A13 • A14 • A15 • A16 • A17 • A18 • A19 • A20 • A21 • A22 • A23 • A24 • A25 • A26 • A27 • A28 • A29 • A30 • A31 • A32 • A33 • A34 • A35 • A36 • A37 • A38 • A39 • A40 • A41 • A42 • A43 • A44 • A45 • A46 • A47 • A48 • A49 • A50 • A51 • A52 • A53 • A54 • A55 • A56 • A57 • A58 • A59 • A60 • A61 • A62 • A63 • A64 • A65 • A66 • A67 • A68 • A69 • A70 • A71 • A72 • A73 • A74 • A75 • A76 • A77 • A78 • A79 • A80 • A81 • A82 • A83 • A84 • A85 • A86 • A87 • A88 • A89 • A90 • A91 • A92 • A93 • A94 • A95 • A96 • A97 • A98 • A99 |