Carretera comarcal
Een carretera comarcal is een voormalige wegklasse in Spanje, die tot 1984 het secundaire wegennet vormden. Ze vormden een aanvulling op de carreteras nacionales en waren in het beheer van de nationale overheid. De carreteras comarcales bestonden tussen 1939 en 1980-1984.
Comarca
Een comarca is een subdivisie van een regio en/of provincie. Ze vallen tussen de gemeenten en de provincies in. De bevoegdheden van comarca's verschillen per autonome regio, in sommige regio's zijn het een aparte bestuurslaag, in andere gebieden is het vooral een historische streek of administratieve afbakening zonder bevoegdheden. De carretera comarcal behoorde niet tot de bevoegheden van een comarca, maar hadden een belang op het niveau van één of meerdere comarca's.
Geschiedenis
De Spaanse wegen werden in 1940 onder het 'Plan Peña' (Plan General de Obras Públicas) voor het eerst genummerd, waarbij de carreteras nacionales en carretas comarcales werden vastgesteld. In de jaren '80 zijn de carreteras comarcales gefaseerd overgedragen van de centrale overheid naar de autonome gemeenschappen (comunidades autónomas). Als eerste zijn ze in het País Vasco (Baskenland) en in Catalunya in 1980 overgedragen, gevolgd door Galicia in 1982 en de overige comunidades autónomas in 1984.
Alhoewel de wegen al in de jaren '80 zijn overgedragen bestond de wegnummering aanzienlijk langer, de autonome regio's hebben de wegen op eigen gelegenheid omgenummerd. Dit proces duurde bijna 20 jaar, beginnend met het País Vasco (Baskenland) in 1989 en eindigend met Región de Murcia in 2008.
De omnummering en vaststelling van het wegennet van de autonome regio's vond als volgt plaats;
- 1989: País Vasco
- 1990: Islas Baleares, Castilla-La Mancha
- 1991: Islas Canarias, Madrid, La Rioja, Valenciana
- 1994: Galicia
- 1995: Extremadura
- 1996: Cantabria
- 1998: Aragón
- 2001: Andalucía, Catalunya
- 2006: Asturias
- 2007: Navarra
- 2008: Castilla y León
- 2008: Región de Murcia
In sommige autonome regio's bestaan nog een aantal routes die niet omgenummerd zijn, maar wel in het beheer van de autonome regio. Zo zijn er nog enkele tientallen C-routes met het wegnummer van de voormalige carretera comarcal in het beheer van de Generalitat de Catalunya.
Veel wegnummers van huidige carreteras autonómicas zijn nog gebaseerd op die van de carreteras comarcales, met name in Baskenland, Aragón, Castilla-La Mancha, Madrid en Castilla y León.
Wegnummering
De wegnummering was vergelijkbaar met die van de carreteras nacionales, het netwerk bestond uit 3- en 4-cijferige wegnummers, waarbij het eerste nummer de positie ten opzichte van de radiales van Madrid aangaf, zo lagen de C-1xx routes tussen de N-I en N-II. Het tweede nummer gaf de globale afstand tot Madrid aan, zo lag de C-105 minder dan 100 kilometer van Madrid, de C-115 tussen 100 en 200 kilometer en de C-155 tussen 400 en 500 kilometer van Madrid. Het derde nummer gaf aan wat de positie ten opzichte van Madrid was, zo was een even nummer een tangentiële verbinding, terwijl een oneven nummer van of naar de richting van Madrid liep, ongeacht of de weg daadwerkelijk in Madrid begon. Viercijferige nummers werden toegekend als alle driecijferige nummers gebruikt waren. De serie 700 was toegekend aan de Islas Baleares (Balearen) en de serie 800 was toegekend aan de Islas Canarias (Canarische Eilanden).[1]
nummer | ligging |
---|---|
C-1xx | gelegen tussen de N-I en N-II (sector 1) |
C-2xx | gelegen tussen de N-II en N-III (sector 2) |
C-3xx | gelegen tussen de N-III en N-IV (sector 3) |
C-4xx | gelegen tussen de N-IV en N-V (sector 4) |
C-5xx | gelegen tussen de N-V en N-VI (sector 5) |
C-6xx | gelegen tussen de N-VI en N-I (sector 6) |
C-7xx | gelegen op de Islas Baleares |
C-8xx | gelegen op de Islas Canarias |
Geen carreteras comarcales
Enkele gebieden hadden geen carreteras comarcales, zoals de eilanden Formentera, Hierro, La Gomera, La Palma, Lanzarote en Fuerteventura. Ook Ceuta en Melilla hadden geen carreteras comarcales. Het was eveneens kenmerkend dat weinig carreteras comarcales via grote steden verliepen, slechts een klein aantal van deze routes deed één van de grote Spaanse steden aan.
Ook de Spaanse kolonies en protectoraten die bij de creatie van het Plan Peña in 1940 nog onder Spaans bestuur stonden hebben geen carreteras comarcales gehad. Dit betreft delen van Marokko, de Sahara Español (Westelijke Sahara) en de eilanden in de Golf van Guinea (Equatoriaal Guinea). Het ontbrak Spanje indertijd aan geld om de infrastructuur in de kolonies te ontwikkelen, dit in tegenstelling tot Frankrijk in de eerste helft van de 20e eeuw.
Lijst van carreteras comarcales
Sector 1
sector 1 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-100 | Alcalá de Henares a Lozoyuela por Torrelaguna | Alcalá de Henares (M) - Daganzo de Arriba (M) - Cobeña (M) - Fuente el Saz de Jarama (M) - Torrelaguna (M) - Lozoyuela (M) | M-100, M-118, M-103, N-320, M-131 |
C-101 | Guadalajara a Tafalla por Ágreda | Taracena (GU) - Torre del Burgo (GU) - Jadraque (GU) - Almazán (SO) - Ágreda (SO) - Castejón (NA) - kruispunt N-113, N-121 en NA-134 (NA) | CM-1003, CM-1000, CM-101, CL-101, SO-340, N-113 |
C-102 | Guadalajara a Torrelaguna | Guadalajara - Cabanillas del Campo (GU) - Torrejón del Rey (GU) - kruispunt N-320 en M-103 (M) | CM-1007, N-320 |
C-110 | Salas de los Infantes a Palencia por Lerma | Hortigüela (BU) - Covarrubias (BU) - Lerma (BU) - Quintana del Puente (P) | BU-905, BU-904, N-622 |
C-111 | Aranda de Duero a Salas de los Infantes | Aranda de Duero (BU) - Huerta del Rey (BU) - N-234 La Gallega (BU) | BU-925 |
C-112 | Riaza a Toro por Cuéllar y Medina | Cerezo de Abajo (SG) - Cantalejo (SG) - Cuéllar (SG) - Olmedo (VA) - Medina del Campo (VA) - Alaejos (VA) - Toro (ZA) | SG-205, CL-602 |
C-113 | Salas de los Infantes a Cenicero por Nájera | Salas de los Infantes (BU) - Nájera (LO) - Cenicero (LO) | BU-825, LR-113 |
C-114 | Alcolea del Pinar a Aranda de Duero | Alcolea del Pinar (GU) - Sigüenza (GU) - Atienza (GU) - Ayllón (SG) - Fuentespina (BU) | CM-110, SG-145, SG-945, BU-945 |
C-115 | Soria a Tafalla | Garray (SO) - Arnedo (LO) - Rincón de Soto (LO) - Peralta (NA) - Tafalla (NA) | SO-615, LR-115, NA-115 |
C-116 | Ariza a Burgo de Osma | kruising A-2 en A-116 (Z) - Almazán (SO) - El Burgo de Osma (SO) | A-116, CL-116 |
C-120 | Ollauri a Casalarreina | Gimileo (LO) - Ollauri (LO) - Casalarreina (LO) | N-232 |
C-121 | Sesma a Acedo | Sesma (NA) - Acedo (NA) | NA-129 |
C-122 | Logroño a Miranda por Haro | Kruising LO-20, A-12, N-120 en N-232 (LO) - Cenicero (LO) - Gimileo (LO) - Haro (LO) - Miranda de Ebro (BU) - Puentelarrá-Larrazubi (VI) | N-232, N-124, LR-306, BU-735, BU-535, A-2122 |
C-123 | Ágreda a Estella | Valverde (LO) - Arnedo (LO) - El Villar de Arnedo (LO) - Sesma (NA) - Estella (NA) | LR-123, NA-123, NA-6220, NA-8716, NA-129, NA-8404, NA-666, NA-122 |
C-124 | Ejea de los Caballeros a Tafalla | Sádaba (Z) - Carcastillo (NA) - kruispunt N-121 en NA-1240 | A-1201, NA-128, NA-1240 |
C-125 | Tudela a Jaca | Tudela (NA) - Ejea de los Caballeros (Z) - Ardisa (Z) - Ayerbe (HU) - Santa María (HU) - Jaca (HU) | NA-125, A-125, A-1205 |
C-126 | Zaragoza a Épila | kruispunt A-2, A-1305 en A-1101 (Z) - Épila (Z) | A-1305 |
C-127 | Gallur a Francia por Sangüesa | Gallur (Z) - Ejea de los Caballeros (Z) - Sangüesa (NA) - Lumbier (NA) - Aoiz (NA) - kruispunt N-135 en NA-1720 (NA) | A-127, NA-127, NA-150, NA-1720 |
C-129 | Zaragoza a Monzón | Zaragoza - Sariñena (HU) - Lastanosa (HU) | A-129, A-2212 |
C-130 | Etxarri Aranatz a Beasain | Etxarri Aranatz (NA) - Beasain (SS) | NA-120, GI-2120 |
C-131 | Bera a Francia | Bera (NA) - Franse grens | NA-1310 |
C-1310 | Fraga a Huesca | Fraga (HU) - Sariñena (HU) - Huesca | A-131 |
C-1311 | Barbastro a Tremp | Graus (HU) - Benabarre (HU) - Puente de Montañana (HU) - Tremp (L) | N-123a, N-123, C-1311 |
C-1313 | Lleida a Puigcerdà | Lleida - Balaguer (L) - Artesa de Segre (L) - La Seu d'Urgell (L) - Puigcerdà (GI) | C-13, C-26, C-14, N-260 |
C-132 | Lumbier a Vitoria por Tafalla y Estella | Lumbier (NA) - Aibar (NA) - Tafalla (NA) - Estella (NA) - Vitoria-Gasteiz (VI) | NA-534, NA-132, NA-132-A, A-132 |
C-133 | Pamplona a Irún | Narbarte (NA) - Bera (NA) - Irún (SS) | N-121-A |
C-134 | Sabiñánigo a Puente de la Reina por Jaca | Sabiñánigo (HU) - Jaca (HU) - Puente la Reina de Jaca (HU) | N-330, N-330a, N-240 |
C-135 | Pamplona a Francia por Roncesvalles | Pamplona (NA) - Roncesvalles (NA) - Franse grens | N-135 |
C-136 | Huesca a Francia por Sallent | Huesca - Sabiñánigo (HU) - Biescas (HU) - Sallent de Gállego (HU) - Franse grens | N-330, N-330a, N-260a, A-136 |
C-137 | Sos a Francia por el Roncal | Sos del Rey Católico (Z) - Sigüés (Z) - Roncal (NA) - Isaba (NA) - Franse grens | A-1601, A-137, NA-137 |
C-138 | Barbastro a Francia por Broto | Barbastro (HU) - El Grado (HU) - Naval (HU) - Boltaña (HU) - Broto (HU) - Ordesa (HU) | N-123, A-138, A-2210, N-260, N-260a, A-135 |
C-139 | Barbastro a Francia por Benasque | El Grado (HU) - Graus (HU) - Campo (HU) - Benasque (HU) | A-2211, N-123a, A-139, N-260 |
C-140 | Campo a Biescas por Broto | Navarri (HU) - Aínsa (HU) - Broto (HU) - Biescas (HU) | N-260, N-260a |
C-141 | Bossòst a Francia por el Portilhon | Bossòst (L) - Franse grens | N-141 |
C-1410 | Manresa a Solsona | Manresa (B) - Súria (B) - Solsona (L) | C-55, C-1410z |
C-1411 | Manresa a Bellver y acceso a Manresa | Esparreguera (B) - Manresa (B) - Berga (B) - Bellver de Cerdanya (GI) | C-55, BP-1211, C-1411a, C-1411b, C-16, C-16c, C-16z, C-1411z, N-1411 |
C-1412 | Igualada a Tremp | Jorba (B) - Calaf (B) - Ponts (L) - Gualter (L) - La Serra (L) - ... - Folquer (L) - Isona (L) - Tremp (L) | C-1412a, C-1412z, C-1412b, C-1412bz |
C-1413 | Molins de Rei a Vic por Sabadell | Molins de Rei (B) - Rubí (B) - Sabadell (B) - Caldes de Montbui (B) - Sant Feliu de Codines (B) - Centelles (B) | C-1413a, C-59, C-1413b |
C-1414 | Martorell a Olesa | Esparreguera (B) - Olesa de Montserat (B) | C-1414 |
C-1415 | Terrassa a Mataró por Granollers | Terrasa (B) - Caldas de Montbui (B) - Granollers (B) - Mataró (B) | C-1415a, C-1415b, C-1415c |
C-142 | Esterri d'Àneu a Vielha | Sorpe (L) - Baqueira (L) - Vielha (L) | C-28 |
C-144 | Pobla de Segur a Castejón de Sos por El Pont de Suert | Pobla de Segur (L) - Senterada (L) - El Pont de Suert (L) - Bisaurri (HU) - Castejón de Sos (HU) | N-260 |
C-146 | La Seu d'Urgell a Sort | Rubió (L) - Sort (L) | N-260 |
C-147 | Balaguer a Francia por el Pallaresa | Balaguer (L) - Embalse de Camarasa (L) - ... - Guàrdia de Noguera (L) - Tremp (L) - La Pobla de Segur (L) - Esterri d'Aneu (L) - Anós d'Isil (L) - Alt Àneu (L) | C-147a, C-13, N-260, C-147 |
C-148 | Tàrrega a Binéfar | Vilagrassa (L) - Balaguer (L) - Alfarràs (L) - Tamarite de Litera (HU) - Binéfar (HU) | C-53, C-148a, C-26, A-140 |
C-149 | Ponts a Ripoll | T.M. Pinell de Solsònes (L) - Solsona (L) - Berga (B) - kruising C-17 en C-26 (GI) | C-149a, C-26, C-149 |
C-150 | Girona a Ripoll | Girona - Banyoles (GI) - Besalú (GI) - Olot (GI) - Ripoll (GI) | C-66, C-150a, C-66z, N-260z, N-260a |
C-151 | Ripoll a Francia por Camprodon | Ripoll (GI) - Sant Pau de Segúries (GI) - Camprodon (GI) - Franse grens | C-151a, N-260, C-38 |
C-152 | Santa Coloma a Olot | Santa Coloma de Farners (GI) - Anglès (GI) - Sant Esteve d'en Bas (GI) - Olot (GI) | C-152, C-63, C-63z |
C-153 | Vic a Camprodon | Vic (B) - Sant Esteve d'en Bas (GI) - Olot (GI) - Sant Pau de Segúries (GI) | C-153, N-260, C-153a |
C-154 | Vic a Berga | Vic (B) - Olost (B) - Gironella (B) | C-25D, C-154, C-62, C-154z |
C-155 | Sabadell a Granollers | Sabadell (B) - Granollers (B) | C-155 |
Sector 2
sector 2 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-200 | Tarancón a Guadalajara | Kruising A-40, N-400 en CM-200 (CU) - Barajas de Melo (CU) - Almonacid de Zorita (GU) - Pastrana (GU) - Hueva (GU) - Kruising N-320 en CM-2006 (GU) | CM-200, CM-2006 |
C-201 | Guadalajara a Cifuentes por Brihuega | Torija (GU) - Brihuega (GU) - Masegoso de Tajuña (GU) | CM-2011 |
C-202 | Tarancón a Calatayud por Priego | Carrascosa del Campo (CU) - Huete (CU) - Cañaveras (CU) - Villaconejos de Trabaque (CU) - Priego (CU) - Cañamares (CU) - Beteta (CU) - ... - río Tajo (lím. CU-GU) - Peralejos de las Truchas (GU) - Molina de Aragón (GU) - Campillo de Aragón (Z) - Calatayud (Z) | CM-310, CM-2108, CM-2023, CM-210, CM-2106, A-202 |
C-204 | Pastrana a Sigüenza por Cifuentes | kruising CM-200 en CM-2009 (GU) - Sacedón (GU) - Cifuentes (GU) - A-2 Almadrones (GU) - Sigüenza (GU) | CM-2009, N-204, CM-1101 |
C-211 | Molina de Aragón a Daroca | Cillas (GU) - Daroca (Z) | CM-213, A-211 |
C-220 | Cariñena a Borja por Épila | Cariñena (Z) - La Almunia de Doña Godina (Z) - Épila (Z) - Pozuelo de Aragón (Z) - Borja (Z) | A-220, A-122, A-1303 |
C-221 | Calatayud a Gandesa | N-IIa Calatayud (Z) - Cariñena (Z) - Belchite (Z) - Azaila (TE) - Escatrón (Z) - Caspe (Z) - Batea (T) - Cruce N-420 y C-221 (T) - Gandesa (T) - kruising C-43, N-230b en N-230c | A-1504, A-220, A-1307, A-1404, A-224, A-221, C-221, C-221z, C-43 |
C-222 | Vivel del Río a Zaragoza por Belchite | Vivel del Río Martín (TE) - Cortes de Aragón (TE) - Belchite (Z) - kruising N-232 en A-222 (Z) | A-2401, A-222 |
C-223 | Viver al Puerto de Burriana por Onda | Jérica (CS) - Caudiel (CS) - ... - Fuentes de Ayódar (CS) - Tales (CS) - Onda (CS) - Vila-real (CS) - Burriana (CS) | CV-195, CV-205, CV-223, CV-20, CV-185 |
C-224 | Requena a Segorbe | Requena (V) - Chera (V) - kruising CV-35 en CV-395 (V) - Casinos (V) - Alcublas (V) - Altura (CS) - Segorbe (CS) | CV-395, CV-245, CV-25 |
C-225 | Segorbe a Burriana | Soneja (CS) - La Vall d'Uixó (CS) - Nules (CS) - Burriana (CS) | CV-230, CV-226, CV-18 |
C-230 | Caspe a Sariñena | Caspe (Z) - Bujaraloz (Z) - Castejón de Monegros (HU) - Sariñena (HU) | A-230 |
C-231 | Alcañiz a Fraga | Alcañiz (TE) - Caspe (Z) - Sierra de Mequienenza (Z) - ... - Mequinenza (Z) - Fraga (HU) | N-211 |
C-2310 | Alcalà de Xivert a Les Coves de Vinromà | Alcalà de Xivert (CS) - Les Coves de Vinromà (CS) | CV-133 |
C-232 | Grao de Castellón a Teruel | Grao de Castellón, Castellón de la Plana - Castellón de la Plana - L'Alcora (CS) - Lucena del Cid (CS) - Rubielos de Mora (TE) - La Puebla de Valverde (TE) | CV-16, CV-190, A-232 |
C-233 | Flix a Bellpuig | Flix (T) - La Granadella (L) - Les Borges Blanques (L) - Bellpuig (L) | C-233 |
C-234 | Valencia a Ademuz | Valencia - Burjassot (V) - Llíria (V) - Casinos (V) - Santa Cruz de Moya (CU) - Ademuz (V) | CV-3103, CV-35, CM-2203, CM-2251, N-330a |
C-235 | Tortosa a Venta Nueva | Tortosa (T) - L'Aldea (T) | C-42, N-235 |
C-236 | Burriana a Castellón | Burriana (CS) - Almassora (CS) - Castellón de la Plana | CV-18 |
C-237 | Sagunto al Grau | Sagunto (V) - Port de Sagunt (V) | |
C-238 | Castellón a Sant Mateu | Castellón de la Plana - Borriol (CS) - Les Coves de Vinromà (CS) - Sant Mateu (CS) - N-232 Xert (CS) | CV-151, CV-10, CV-132 |
C-240 | Salou a Ponts por Reus y Tàrrega | Salou (T) - Reus (T) - Montblanc (T) - Tàrrega (L) - Artesa de Segre (L) | C-14, C-14z, C-14, C-240z |
C-241 | Montblanc a Manresa | La Guàrdia dels Prats (T) - Santa Coloma de Queralt (T) - Igualada (B) - Manresa (B) | C-241d, C-241e, C-241c, C-37z, C-37 |
C-242 | Reus a Fraga por Ulldemolins y La Granadella | Les Borges del Camp (T) - Ulldemolins (T) - La Granadella (L) - Maials (L) - Fraga (HU) | C-242z, C-242, C-45, A-242 |
C-243 | Vilafranca a Terrassa | Vilafranca del Penedès (B) - Sant Sadurní d'Anoia (B) - Terrassa (B) | C-243a, C-243b, C-243c |
C-244 | Vilanova i la Geltrú a Igualada | Vilanova i la Geltrú (B) - Vilafranca del Penedès (B) - Capellades (B) - Igualada (B) | C-15, C-15z, C-15, C-244 |
C-245 | Garraf a Barcelona por la Bonanova | Esplugues de Llobregat (B) - Cornellà de Llobregat (B) - Viladecans (B) - Castelldefels (B) | C-245 |
C-246 | Barcelona a Valls | Barcelona - prox. El Prat de Llobregat (B) - Castelldefels (B) - Vilanova i la Geltrú (B) - El Vendrell (T) - Valls (T) | C-31, C-51, C-51z |
C-250 | Sant Feliu de Guíxols a Girona | Llagostera (GI) - Cassà de la Selva (GI) - Girona | C-65, C-250a, C-250z |
C-251 | Granollers a Maçanet de la Selva | Granollers (B) - Sant Celoni (B) - Hostalric (GI) - Maçanet de la Selva (GI) - Cruce N-II y C-35 (GI) | C-251, C-35 |
C-252 | La Bisbal a Portbou por Figueres | kruising C-66 y C-252 (GI) - Verges (GI) - Figueres (GI) - Peralada (GI) - Garriguella (GI) - Portbou (GI) - Franse grens | C-252, C-31, C-31a, N-260 |
C-253 | Santa Coloma a Palamós | Santa Coloma de Farners (GI) - Vidreres (GI) - Llagostera (GI) - Sant Feliu de Guíxols (GI) - Palamós (GI) | C-63, C-35, C-253a, C-65z, C-65, C-250z, C-65, C-253 |
C-255 | Girona a Palamós por La Bisbal | Girona - Flaçà (GI) - La Bisbal d'Empordà (GI) - Palamós (GI) | C-255, C-66, C-255z, C-31 |
C-260 | Roses a Olot | Roses (GI) - Figueres (GI) - Besalú (GI) | C-260, N-260 |
Sector 3
sector 3 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-300 | Chinchón a Alcalá de Henares | Chinchón (M) - Morata de Tajuña (M) - Arganda del Rey (M) - Loeches (M) - Alcalá de Henares (M) | M-311, M-313, M-300 |
C-302 | Tembleque a Tarancón | Tembleque (TO) - Lillo (TO) - Corral de Almaguer (TO) - Horcajo de Santiago (CU) - Tarancón (CU) | CM-3000, CM-200 |
C-310 | Manzanares a Tomelloso | La Solana (CR) - Tomelloso (CR) | CM-3109 |
C-311 | San Clemente a Motilla del Palancar | San Clemente (CU) - Sisante (CU) - Rubielos Bajos (CU) - Motilla del Palancar (CU) | N-310, CM-3114 |
C-312 | Munera a Mahora por La Roda | Munera (AB) - La Roda (AB) - Tarazona de la Mancha (AB) - Mahora (AB) | CM-3106 |
C-313 | La Roda a Sisante | La Roda (AB) - Sisante (CU) | AB-101, CU-V-8306 |
C-320 | Almansa a Grau de Gandia por Albaida | kruising A-35 en N-344 (V) - La Font de la Figuera (V) - Ontinyent (V) - Albaida (V) - Bèlgida (V) - Castelló de Rugat (V) - Gandia (V) - Grau de Gandia (Gandia, V) | N-344, CV-660, A-7, CV-6660, CV-667, CV-60, CV-619, CV-686 |
C-321 | Alcaraz a Huércal-Overa por Puebla de Don Fadrique | N-322 Puente de Génave (J) - Orcera (J) - ... - Santiago de la Espada (J) - Puebla de Don Fadrique (GR) - Lím. GR-AL - ... - María (AL) - Vélez Blanco (AL) - Vélez Rubio (AL) - kruising A-92N en A-327 (AL) - Huércal-Overa (AL) | A-310, A-6304, A-6302, A-317, A-327 |
C-3210 | Linares a Orcera | Linares (J) - Santisteban del Puerto (J) - Beas de Segura (J) - Cortijos Nuevos (J) - kruising A-317 en A-6304 (AL) | A-312, A-6301, A-317 |
C-3211 | Albacete a Águilas por Caravaca | Albacete - Peñas de San Pedro (AB) - Ayna (AB) - El Ginete (AB) - ... - Lorca (MU) - kruising RM-11 en RM-332 (MU) | CM-3203, RM-711, RM-621, RM-11 |
C-3212 | Orcera a Almansa por Hellín | Arguellite (AB) - Yeste (AB) - Elche de la Sierra (AB) - Hellín (AB) - Fuente-Álamo (AB) - Almansa (AB) | AB-513, CM-3206, CM-412 |
C-3213 | Hellín a Novelda y Elda | kruising N-301 en CM-3212 (AB) - Jumilla (MU) - Pinoso (A) - Monóvar (A) | CM-3212, RM-428, N-344, RM-427, CV-83, CV-835, CV-8352, CV-8351 |
C-3214 | Alcaraz a La Almarcha por Villarrobledo | kruising N-322 en CM-3133 (AB) - Munera (AB) - Villarrobledo (AB) - San Clemente (CU) - Honrubia (CU) | CM-3133, CM-3119, N-310, CM-3112 |
C-3215 | Valencia a Torrent | Xirivella (V) - Alaquàs (V) - Torrent (V) | CV-4034 |
C-3217 | La Carolina a Úbeda | La Carolina (J) - Vilches (J) - Úbeda (J) | A-6106, A-301, A-6107 |
C-3219 | Andújar a Torredonjimeno | Andújar (J) - Arjona (J) - Los Villares (J) | A-311, A-305, A-321 |
C-322 | Ayora a Gandia por Xàtiva | Ayora (V) - Enguera (V) - L'Alcúdia de Crespins (V) - Xàtiva (V) - Quatretonda (V) - Terrateig (V) | CV-590, CV-585, CV-5851, CV-567, CV-610 |
C-3221 | Jaén a Alcalá la Real | Jaén - Los Villares (J) - N-432a Castillo de Locubín (J) | A-6050 |
C-3223 | Almansa a Murcia | Almansa (AB) - Yecla (MU) - Pinoso (A) - Fortuna (MU) - Laderas del Campillo (MU) | CM-3220, RM-426, RM-424, CV-836, RM-422, RM-423, T-423 |
C-323 | Villacarrillo a Huércal-Overa | Villacarrillo (J) - Mogón (J) - ... - Peal de Becerro (J) - Pozo Alcón (J) - Baza (GR) - Serón (AL) - Armuña de Almanzora (AL) - Purchena (AL) - Olula del Río (AL) - Santa Bárbara (AL) | A-6204, A-315, A-6206, A-334, AL-6404, A-1182, A-1178, A-6101, A-1204 |
C-324 | Silla a Torrent | ||
C-325 | Úbeda a Iznalloz | Úbeda (J) - Jódar (J) - Cruce A-401 y A-324 (J) - Guadahortuna (GR) - kruising A-323 en A-4001 (GR) | A-401, A-323 |
C-326 | Linares a Baeza | N-322 Estación Linares-Baeza (J) - Ibros (J) - Baeza (J) | A-6101 |
C-327 | Andújar a Lucena | kruising A-4 en A-6175 (J) - Lopera (J) - Porcuna (J) - Baena (CO) - Doña Mencía (CO) - Cabra (CO) - Lucena (CO) | A-6175, A-305, CO-6202, CO-6211, CO-6217, A-318, A-331 |
C-328 | Mancha Real a Cazorla | kruising A-6001 en Ctra. A-6001 - Mancha Real (J) - Mancha Real (J) - Jimena (J) - kruising A-320 en A-401 (J) - kruising A-401 en A-6105 (J) - Peal de Becerro (J) - Cazorla (J) | A-320, A-6105, A-319 |
C-329 | Montoro a Puente Genil | Montoro (CO) - Bujalance (CO) - Castro del Río (CO) - Espejo (CO) - Montilla (CO) - Aguilar de la Frontera (CO) - Puente Genil (CO) | A-309, A-307, A-304 |
C-330 | Pozo Alcón a Cieza por Caravaca | Pozo Alcón (J) - Huéscar (GR) - Puebla de Don Fadrique (GR) - Caravaca de la Cruz (MU) - kruising RM-15 en RM-532 (MU) - Cieza (MU) | A-326, A-330, RM-730, RM-532 |
C-331 | Guadix a Adra | kruising A-92 en A-337 (GR) - Lacalahorra (GR) - ... - kruising A-348, A-347 en A-1181 (Venta del Empalme) (AL) - Berja (AL) - La Curva (AL) | A-337, A-347 |
C-3310 | Écija a Antequera | Écija (SE) - El Rubio (SE) - Herrera (SE) - Estepa (SE) - Antequera (MA) - Villanueva de la Concepción (MA) - Málaga | A-388, A-318, A-7075 |
C-3311 | Albaida a Dénia | Muro de Alcoy (A) - Pego (A) - N-332 El Verger (A) - Ondara (A) - Dénia (A) | CV-700, CV-7221, CV-725 |
C-3312 | Écija a La Rambla | kruising A-4 en A-386 (SE) - La Rambla (CO) - kruising N-331 en A-386 (CO) | A-386 |
C-3313 | Ontinyent a Callosa | kruising CV-81 en CV-795 (A) - Banyeres de Mariola (A) - Alcoy (A) - Benilloba (A) - El Castell de Guadalest (A) - Callosa d'en Sarrià (A) | CV-795, CV-7881, CV-70, CV-755 |
C-3314 | Caravaca a Villena por Yecla | kruising RM-517 en RM-B36 (MU) - Calasparra (MU) - N-301 Venta del Olivo (MU) - Jumilla (MU) - Yecla (MU) - Villena (A) | RM-B36, RM-714, N-344, RM-425, CV-81 |
C-3315 | Mula a Mazarrón por Totana | Mula (MU) - Pliego (MU) - Alhama de Murcia (MU) - Totana (MU) - Mazarrón (MU) | RM-515, RM-315, RM-3, RM-607 |
C-3316 | Villena a Alcúdia | Villena (A) - Bocairent (V) - Ontinyent (V) - Aielo de Malferit (V) - Puerto de L'Olleria (V) - Canals (V) - L'Alcúdia de Crespins (V) | CV-81, CV-650, A-7, CV-5965, CV-5964, CV-5962, CV-5961 |
C-3317 | Novelda a Santa Pola | Aspe (A) - Elche (A) - Santa Pola (A) | CV-84, CV-865 |
C-3318 | Benidorm a Gandia por Pego | Benidorm (A) - La Nucia (A) - Callosa d'en Sarrià (A) - Tàrbena (A) - Parcent (A) - Pego (A) - Oliva (V) | CV-70, CV-715 |
C-3319 | Murcia a San Javier | kruising A-30 en RM-19 (MU) - Balsicas (MU) - San Javier (MU) | RM-19 |
C-332 | Órgiva a Almería por Ugíjar | Tablate (GR) - Lanjarón (GR) - Órgiva (GR) - Cádiar (GR) - Ugijar (GR) - Alcolea (AL) - Fondón (AL) - Canjáyar (AL) - Alhama de Almería (AL) - Huéchar (AL) - kruising A-1075 (AL) | A-348, A-4127, A-4130, A-4126, A-348a, A-1181 |
C-3320 | Xàtiva a Silla por Alzira | Xàtiva (V) - Carcaixent (V) - Alzira (V) - Algemesí (V) - Almussafes (V) - kruising N-332a en CV-5206 (V) | CV-41, CV-42, CV-5121, CV-5206 |
C-3321 | Crevillent a Torrevieja por Dolores | kruising N-340 en CV-904 (A) - Catral (A) - Dolores (A) - Almoradí (A) - Formentera del Segura (A) - Rojales (A) - Benijófar (A) - Torrevieja (A) | CV-904, CV-9218, CV-9222, CV-9206, CV-9231, CV-9050, CV-905a, CV-905 |
C-3322 | Tavernes de la Valldigna a Llíria por Chiva | kruising N-332 en CV-50 (V) - Tavernes de la Valldigna (V) - Alzira (V) - Guadassuar (V) - L'Alcúdia (V) - Montroy (V) - Godelleta (V) - Chiva (V) - Cheste (V) - Llíria (V) | CV-50, CV-5011, CV-5013, CV-416, C-3322, CV-3850, CV-3706 |
C-3323 | Orihuela a Guardamar | Orihuela (A) - Bigastro (A) - Benejúzar (A) - Benijófar (A) - Rojales (A) - Guardamar del Segura (A) | CV-95, CV-920, CV-9201, CV-9202 |
C-3324 | Alberic a Sueca | Alberic (V) - Alzira (V) - Algemesí (V) - Sueca (V) | CV-5501, CV-550, CV-515 |
C-3325 | Purchena a Tabernas | kruising A-334 en A-1100 (AL) - Cantoria (AL) - Albánchez (AL) - Uleila del Campo (AL) - kruising N-340a en A-1100 (AL) | A-1100 |
C-3326 | Gérgal a Tabernas | Los Navarros (AL) - Gérgal (AL) - kruising A-92 en N-340a (AL) | A-92 |
C-3327 | Vera a Garrucha | Vera (AL) - Garrucha (AL) | A-352, A-1207 |
C-3329 | Huéscar a Cúllar | Huéscar (GR) - Galera (GR) - Cúllar (GR) | A-326, A-330, A-4303 |
C-333 | Granada a Albuñol | kruising A-438 en A-4131 (GR) - Albuñol (GR) - La Rábita (GR) | A-4131, A-345 |
C-3331 | De Grazalema a Algeciras | kruising A-372 en A-2302 (CA) - Ubrique (CA) - Puerto de Galiz (CA) - Jimena de la Frontera (CA) - Taraguilla (CA) | A-2302, A-373, A-2304, CA-8201, A-405, A-405R2 |
C-334 | Lucena a Loja | Lucena (CO) - Rute (CO) - Iznájar (CO) - A-92 Loja (GR) | A-331, A-333, A-328 |
C-335 | Alcalá la Real a Vélez Málaga | Alcalá la Real (J) - Montefrío (GR) - Loreto (GR) - Cruce A-92 y A-4155 (GR) - Alhama de Granada (GR) - Viñuela (MA) - Vélez Málaga (MA) - Torre del Mar (MA) | A-335, A-4155, A-402, A-7205 |
C-336 | Aguilar [de la Frontera] a Iznalloz | Monturque (CO) - Cabra (CO) - Priego de Córdoba (CO) - Alcalá la Real (J) - Benalúa de las Villas (GR) - Iznalloz (GR) - Piñar (GR) - kruising A-401 en A-4001 (GR) | A-342, A-339, CO-7209, A-3226, A-339, A-403R1, A-403, A-308, A-4000, A-323, A-4001 |
C-337 | Antequera a Marbella | Antequera (MA) - Álora (MA) - Pizarra (MA) - ... - Coín (MA) - Ojén (MA) - Marbella (MA) | A-343, A-355, A-7103 |
C-338 | Osuna a Lucena | El Rubio (SE) - Herrera (SE) - Puente Genil (CO) - Lucena (CO) | A-388, A-318 |
C-339 | Carmona a San Pedro Alcántara por Ronda | Carmona (SE) - Marchena (SE) - Morón de la Frontera (SE) - Algodonales (CA) - Ronda (MA) - San Pedro Alcántara (MA) | A-380, A-361, A-8126, A-2300, A-372, A-374, A-397 |
C-340 | Álora a Granada | Puerto de las Pedrizas (MA) - Colmenar (MA) - Periana (MA) - Cruce A-402 y A-7204 (Puente de Salia) (MA) - Alhama de Granada (GR) - Ventas de Huelma (GR) - Granada | A-7204, A-338 |
C-341 | Campillos a Jimena de la Frontera | Campillos (MA) - Cuevas del Becerro (MA) - Ronda (MA) - Gaucín (MA) - Jimena de la Frontera (CA) | A-357, MA-5404, A-7278, A-367, A-369, A-405 |
C-342 | Utrera a Campillos | kruising A-394 en A-360 (SE) - Morón de la Frontera (SE) - El Saucejo (SE) - Campillos (MA) | A-360, A-406, A-451, SE-9221, MA-6407 |
C-343 | Utrera a Barbate por Arcos y Medina Sidonia | kruising N-IV en A-371 (SE) - Espera (CA) - Arcos de la Frontera (CA) - Medina Sidonia (CA) - Vejer de la Frontera (CA) - Barbate (CA) | A-371, A-393, A-389, A-2234, A-396, A-314 |
C-344 | Jerez a Málaga por Ronda | Arcos de la Frontera (CA) - Grazalema (CA) - Ronda (MA) - Alozaina (MA) - Coín (MA) - Alhaurín el Grande (MA) - Alhaurín de la Torre (MA) - kruising MA-21 en A-404 (MA) | A-372, A-374, A-366, A-404 |
C-345 | De Colmenar a Málaga | Colmenar (MA) - Málaga | A-7000 |
C-346 | Chiclana a Estepona | Chiclana de la Frontera (CA) - Medina Sidonia (CA) | A-390, A-2235 |
Sector 4
sector 4 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-400 | Toledo a Albacete por Alcázar de San Juan | kruising A-42 en CM-4059 (TO) - Nambroca (TO) - Mora (TO) - Consuegra (TO) - Madridejos (TO) - Alcázar de San Juan (CR) - Tomelloso (CR) - Sotuélamos (AB) | CM-4059, CM-4019, CM-42, CM-4133, CM-313 |
C-401 | Toledo a Mérida por Guadalupe | Toledo - Navahermosa (TO) - Los Navalmorales (TO) - La Nava de Rincomalillo (TO) - Campillo de la Jara (TO) - Guadalupe (CC) - Zorita (CC) - Miajadas (CC) | CM-401, CM-4171, CM-411, EX-102 |
C-402 | Navahermosa a Quintanar de la Orden | Menasalbas (TO) - Cuerva (TO) - Sonseca (TO) - Orgaz (TO) - Mora (TO) - Tembleque (TO) - Villacañas (TO) - Quintanar de la Orden (TO) | CM-410 |
C-403 | Torrijos a Abenójar por Piedrabuena | Torrijos (TO) - La Puebla de Montalbán (TO) - Las Ventas con Peña Aguilera (TO) - Porzuna (CR) - Piedrabuena (CR) - ... - T.M. Abenójar (CR) - Abenójar (CR) | CM-4009, CM-403, CR-403 |
C-404 | Navalcarnero a Chinchón | Navalcarnero (M) - Griñón (M) - Torrejón de la Calzada (M) - Ciempozuelos (M) - Chinchón (M) | M-404 |
C-410 | Puertollano a Almuradiel | Argamasilla de Calatrava (CR) - Aldea del Rey (CR) - Calzada de Calatrava (CR) - Viso del Marqués (CR) - Almuradiel (CR) | CM-413, CM-4111 |
C-411 | Almadén a Posadas | Almadén (CR) - El Viso (CO) - Alcaracejos (CO) - Espiel (CO) - Villaviciosa de Córdoba (CO) - Posadas (CO) | N-502, N-502a, A-3075 |
C-413 | Puebla de Alcocer a Santa Olalla | N-430a kruispunt N-430 en N-502 (BA) - Puebla de Alcocer (BA) - Castuera (BA) - Campillo de Llerena (BA) - Llerena (BA) - Pallares (BA) - kruispunt N-630 en EX-318 (BA) | N-430a, EX-103, EX-103R, EX-318 |
C-415 | Ciudad Real a Murcia por Alcaraz y Caravaca | Ciudad Real - Almagro (CR) - Moral de Calatrava (CR) - Valdepeñas (CR) - Villanueva de los Infantes (CR) - Villanueva de la Fuente (CR) - Povedilla (AB) - Alcaraz (CR) - Cortijo de Tortas (AB) - Riópar (AB) - Elche de la Sierra (AB) - Socovos (AB) - Caravaca de la Cruz (MU) - Mula (MU) - Alcantarilla (MU) | CM-4174, CM-412, CM-3208, CM-3216, AB-516, CM-3228, RM-715, RM-15, RM-516 |
C-417 | Daimiel a Calzada por Almagro | Daimiel (CR) - Almagro (CR) - Calzada de Calatrava (CR) | CM-4107, CM-4124, CM-413, CM-4129 |
C-420 | Villanueva de la Serena a Andújar | Villanueva de la Serena (BA) - Campanario (BA) - Castuera (BA) - Cabeza del Buey (BA) - Belalcázar (CO) - Hinojosa del Duque (CO) - Alcaracejos (CO) - Pozoblanco (CO) - Villanueva de Córdoba (CO) - Cardeña (CO) - Cruce A-420 y A-3101 (CO) - Marmolejo (J) - kruising A-4 en A-420 (J) | EX-104, A-422, A-423, A-424, A-420 |
C-421 | Villanueva del Duque a Tharsis por Cazalla de la Sierra | Villanueva del Duque (CO) - Peñarroya-Pueblonuevo (CO) - Fuente Obejuna (CO) - Alanís (SE) - Cazalla de la Sierra (SE) - Loma del Gallinero (SE) - ... - río Viar (SE) - Almadén de la Plata (SE) - Cruce N-630 y A-8175 (SE) - El Ronquillo (SE) - rivera de Huelva (SE) - ... - rivera de Huelva (SE) - El Castillo de las Guardas (SE) - El Madroño (SE) - Nerva (H) - Minas de Riotinto (H) - Zalamea la Real (H) - Calañas (H) - Tharsis (H) | A-430, A-449, A-447, A-432, A-8175, A-476, SE-6402, HU-6406, A-461, A-478, A-496, A-475 |
C-422 | Badajoz a Almendralejo | kruising A-5 en EX-300 (BA) - Solana de los Barros (BA) - Almendralejo (BA) | EX-300 |
C-423 | Don Benito a Olivenza por Almendralejo | Don Benito (BA) - Guareña (BA) - ... - Villagonzalo (BA) - Alange (BA) - Almendralejo (BA) - Santa Marta (BA) - Almendral (BA) - Valverde de Leganés (BA) - Olivenza (BA) | EX-105, EX-337, EX-212 |
C-424 | Almadén a Puertollano | Almadén (CR) - Abenójar (CR) - Almodóvar del Campo (CR) - Puertollano (CR) | CR-424, CM-4110 |
C-426 | Miajadas a Don Benito | Miajadas (CC) - Vivares (BA) - Don Benito (BA) | EX-106 |
C-430 | Palma del Río a Osuna por Écija | Palma del Río (CO) - Écija (SE) - Osuna (SE) | A-453, A-351 |
C-431 | Córdoba a Sevilla por el Guadalquivir | Córdoba - Almodóvar del Río (CO) - Posadas (CO) - Lora del Río (SE) - Alcolea del Río (SE) - Villaverde del Río (SE) - Alcalá del Río (SE) - La Algaba (SE) - Sevilla | A-431, A-436, A-8006 |
C-4311 | Zafra a Villanueva del Fresno | kruising EX-101 en EX-112 (BA) - Burguillos del Cerro (BA) - Jerez de los Caballeros (BA) - Oliva de la Frontera (BA) - Villanueva del Fresno (BA) | EX-112 |
C-432 | Llerena a Utrera por Carmona | Llerena (BA) - Guadalcanal (SE) - Cazalla de la Sierra (SE) - Constantina (SE) - Lora del Río (SE) - Carmona (SE) - Alcalá de Guadaíra (SE) - Utrera (SE) | EX-200, A-433, A-8200, A-455, A-457, A-398, SE-3204, A-376 |
C-433 | Cazalla de la Sierra a Sevilla | kruispunt oude C-421 en A-8101 (SE) - El Pedroso (SE) - Castilblanco de los Arroyos (SE) - Burguillos (SE) - Alcalá del Río (SE) - Sevilla | A-8101, A-432, A-8102, A-8013, A-8002 |
C-434 | Fregenal de la Sierra a Santa Olalla | Fregenal de la Sierra (BA) - Segura de León (BA) - Arroyomolinos de León (H) - kruising N-630 en A-434 (H) | EX-201, A-434 |
C-435 | Cazalla de la Sierra a Aracena | Almadén de la Plata (SE) - Santa Olalla del Cala (H) - Zufre (H) - kruising N-433 en A-461 (H) | SE-6405, HU-9116, A-461 |
C-436 | Badajoz a Portugal por Villanueva del Fresno | Badajoz - Olivenza (BA) - Alconchel (BA) - Villanueva del Fresno (BA) - Portugese grens | EX-107 |
C-437 | Valencia de las Torres a Fregenal de la Sierra | Valencia de las Torres (BA) - Usagre (BA) - Fuente de Cantos (BA) - Segura de León (BA) | EX-202 |
C-439 | Fregenal de la Sierra a Portugal por Encinasola | Higuera la Real (BA) - Encinasola (H) - Portugese grens | EX-301, HU-9101 |
C-440 | Sanlúcar a Algeciras por Jerez | Sanlúcar de Barrameda (CA) - Jerez de la Frontera (CA) - Medina Sidonia (CA) - Alcalá de los Gazules (CA) - Los Barrios (CA) - kruising A-7 en A-381 (CA) | A-480, A-2004, A-381, A-2234, A-396, A-2304, A-2236, C-440a |
C-441 | Sevilla a Chipiona | N-IV El Torbiscal (SE) - Las Cabezas de San Juan (SE) - Lebrija (SE) - Sanlúcar de Barrameda (CA) - Chipiona (CA) | A-471, C-441, A-480 |
C-442 | Cádiz a Huelva | Matalascañas (H) - Mazagón (H) - Huelva | A-494, N-442 |
C-443 | Huelva a Portugal por Rosal de la Frontera | Gibraleón (H) - San Bartolomé de la Torre (H) - Tharsis (H) - Cabezas Rubias (H) - Rosal de la Frontera (H) - Portugese grens | A-495, HU-9400 |
C-445 | Almonte a El Rocío | Almonte (H) - El Rocío (H) - Matalascañas (H) | A-403 |
Sector 5
sector 5 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-500 | Barraco (Alberche) a Béjar | El Barraco (AV) - Navalmoral (AV) - Navatalgordo (AV) - Navacepeda de Tormes (AV) - El Barco de Ávila (AV) - Becedas (AV) - N-630a Vallejera de Riofrío (SA) | AV-905, AV-941, AV-100, SA-100 |
C-501 | Alcorcón a Plasencia por San Martín de Valdeiglesias | Alcorcón (M) - Villaviciosa de Odón (M) - Brunete (M) - Navas del Rey (M) - San Martín de Valdeiglesias (M) - Sotillo de la Adrada (AV) - Casavieja (AV) - Ramacastañas (AV) - Arenas de San Pedro (AV) - Cantavieja (AV) - Madrigal de la Vera (CC) - Jaraíz de la Vera (CC) - N-110 Plasencia (CC) | M-506, M-501, M-855, CL-501, AV-925, AV-924, EX-203 |
C-502 | Ávila a Toledo por Talavera de la Reina | kruising N-110 en N-502 (AV) - Robledillo (AV) - Cuevas del Valle (AV) - Ramacastañas (AV) - El Casar de Talavera (TO) - Cruce N-Va y CM-4000 (TO) - La Puebla de Montalbán (TO) - Toledo | N-502, CM-4000 |
C-503 | San Martín de Valdeiglesias a Almadén | Sotillo de la Adrada (AV) - El Real de San Vicente (TO) - Talavera de la Reina (TO) - Belvís de la Jara (TO) - La Nava de Rincomalillo (TO) - Castilblanco (BA) - Herrera del Duque (BA) - Agudo (CR) - Almadén (CR) | AV-915, CM-5001, N-502 |
C-505 | Las Rozas a Ávila por El Escorial | Las Rozas (M) - Galapagar (M) - El Escorial (M) - San Lorenzo de El Escorial (M) - Las Navas del Marqués (AV) - Ávila | M-505, CL-505 |
C-510 | Salamanca a Piedrahíta | Salamanca - Alba de Tormes (SA) - Horcajo Medianero (SA) - Arevalillo (AV) - Piedrahíta (AV) | CL-510 |
C-511 | Navalmoral a frontera con Portugal | kruising N-V en EX-108 (CC) - Casatejada (CC) - Malpartida de Plasencia (CC) - kruising EX-108 en EX-208 | EX-108 |
C-512 | Salamanca a Coria por Las Hurdes | Salamanca - Vecinos (SA) - Linares de Riofrío (SA) - Santibáñez de la Sierra (SA) - Miranda del Castañar (SA) - Vegas de Coria (CC) - Villanueva de la Sierra (CC) - kruising EX-A1, EX-108 en EX-204 (CC) | CL-512, SA-205, SA-225, EX-204 |
C-513 | Hervás a Portugal por Hoyos | Hervás (CC) - Zarza de Granadilla (CC) - Villanueva de la Sierra (CC) - Hoyos (CC) - Valverde del Fresno (CC) - Portugese grens | EX-205 |
C-515 | Béjar a Ciudad Rodrigo | Béjar (SA) - Cristóbal (SA) - Villanueva del Conde (SA) - Cereceda de la Sierra (SA) - Morasverdes (SA) - Ciudad Rodrigo (SA) | SA-220 |
C-517 | Salamanca a Portugal por Vitigudino | kruising N-620 en CL-517 (SA) - Golpejas (SA) - Villaseco de los Gamitos (SA) - Vitigudino (SA) - Lumbrales (SA) - Portugese grens | CL-517 |
C-519 | Salamanca a Medina de Rioseco por Toro | Salamanca - Fuentesaúco (ZA) - La Bóveda de Toro (ZA) - Toro (ZA) - Villardefrades (VA) - Medina de Rioseco (VA) | SA-605, ZA-605, ZA-705, VA-705, VA-505 |
C-520 | Cáceres a Medellín | Cáceres - Torremocha (CC) - Santa Amalia (BA) - Medellín (BA) - Don Benito (BA) | EX-206 |
C-521 | Cáceres a Alburquerque | Aliseda (CC) - Alburquerque (BA) | EX-303, EX-302 |
C-522 | Garrovillas a Valencia de Alcántara | kruising N-630 en EX-302 (CC) - Garrovillas de Alconétar (CC) - Navas del Madroño (CC) - Brozas (CC) - Herreruela (CC) | EX-302, EX-207 |
C-523 | Cáceres a Portugal por Alcántara | kruising N-521 en EX-207 (CC) - Navas del Madroño (CC) - Brozas (CC) - Alcántara (CC) - prox. Piedras Albas (CC) - Portugese grens | EX-207, EX-117 |
C-524 | Plasencia a Zorita | Plasencia (CC) - Torrejón el Rubio (CC) - Trujillo (CC) - Zorita (CC) | EX-208 |
C-525 | Sequeros a Fermoselle por Vitigudino | kruising SA-220 en SA-215 (SA) - Tamames (SA) - La Fuente de San Esteban (SA) - Vitigudino (SA) - Trabanca (SA) - Fermoselle (ZA) | SA-215, SA-315, SA-316, ZA-316 |
C-526 | Ciudad Rodrigo a Cáceres | Ciudad Rodrigo (SA) - Robleda (SA) - Moraleja (CC) - Coria (CC) - Torrejoncillo (CC) - kruising N-630 en EX-109 (CC) | CL-526, EX-109, EX-108 |
C-527 | Zamora a Portugal por Fermoselle | Zamora - Bermillo de Sayago (ZA) - Fermoselle (ZA) | CL-527 |
C-528 | Zamora a Ciudad Rodrigo | kruising CL-527 en ZA-330 (ZA) - Pueblica de Campeán (ZA) - Figueruela de Sayago (ZA) - Ledesma (SA) | ZA-330, ZA-306, SA-306, SA-311 |
C-530 | Valencia de Alcántara a Badajoz | N-521 Valencia de Alcántara (CC) - San Vicente de Alcántara (BA) - Alburquerque (BA) - Gévora (BA) | EX-110 |
C-531 | Xinzo a Vilagarcía de Arousa | Xinzo de Limia (OU) - Celanova (OU) - Cortegada (OU) - A Cañiza (PO) - Ponte Caldelas (PO) - Pontevedra - Vilagarcía de Arousa (PO) | OU-531, OU-801, PO-406, PO-255, PO-532, PO-225, PO-531, N-640a |
C-532 | Verín a Portugal | Verín (OU) - Feces de Abaixo (OU) - Portugese grens | N-532 |
C-533 | A Gudiña a Lalín | A Gudiña (OU) - Viana do Bolo (OU) - A Rúa (OU) - Quiroga (LU) - Monforte de Lemos (LU) - Vilasante (LU) - Chantada (LU) - Rodeiro (PO) - Lalín (PO) | OU-533, OU-933, LU-933, N-120, LU-617, LU-533, LU-213, PO-533 |
C-535 | Becerreá a Ventas de Narón | Becerreá (LU) - Sarria (LU) - Portomarín (LU) - kruising N-540 en LU-633 (LU) | LU-636, LU-633 |
C-537 | Badajoz a Mérida por Montijo | Gévora (BA) - Montijo (BA) - N-630 Mérida (BA) | EX-209 |
C-540 | Betanzos a Lalín | Betanzos (C) - Oza dos Ríos (C) - Curtis (C) - Vilasantar (C) - Melide (C) - Agolada (PO) | AC-840, PO-840 |
C-541 | O Carballiño a Santiago | A Estrada (PO) - Santiago de Compostela (C) | PO-841, AC-841 |
C-542 | Betanzos a O Mesón do Vento | Betanzos (C) - Abegondo (C) - N-550 O Mesón do Vento (C) | AC-542 |
C-543 | Santiago a Noia | Santiago de Compostela (C) - Bertamiráns (C) - Noia (C) | AC-543, AC-311 |
C-544 | Vilalba a Santiago | kruising N-VI en N-634 (lím. LU-C) - Teixeiro (C) - Ponte Carreira (C) - kruising N-634 en N-547 (C) | N-634 |
C-545 | Santiago a Baio | Santiago de Compostela (C) - Santa Comba (C) - Baio (C) | DP-0701, AC-406, AC-404 |
C-546 | Lugo a Ourense por Monforte | Nadela (LU) - Sarria (LU) - Monforte de Lemos (LU) - Ourense | LU-546, N-120a, N-120, C-546 |
C-547 | Lugo a Santiago | N-540 Guntín (LU) - Palas de Rei (LU) - Melide (C) - Arzúa (C) - Santiago de Compostela (C) | N-547, N-634 |
C-550 | Fisterra a Tui por la costa y ramal a A Toxa | Cee (C) - Muros (C) - Serra de Outes (C) - Noia (C) - Porto do Son (C) - Ribeira (C) - A Pobra do Caramiñal (C) - Padrón (C) - Pontecesures (PO) - Vilagarcía de Arousa (PO) - Cambados (PO) - Sanxenxo (PO) - Pontevedra - Marín (PO) - Bueu (PO) - Cangas do Morrazo (PO) - Vilaboa (PO) - Vigo (PO) - Nigrán (PO) - A Guarda (PO) - Tui (PO) | AC-550, AC-305, PO-548, PO-549, PO-550, PO-308, PO-546, PO-551, PO-315, N-554, PO-552, N-551, PO-316, PO-312 |
C-551 | A Coruña a Fisterra | A Coruña - Arteixo (C) - Carballo (C) - Vimianzo (C) - Cee (C) - Fisterra (C) | AC-552, AC-445 |
Sector 6
sector 6 | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-600 | Navacerrada a Navalcarnero por El Escorial y Brunete | M-601 Navacerrada (M) - Guadarrama (M) - San Lorenzo de El Escorial (M) - El Escorial (M) - Valdemorillo (M) - Brunete (M) - Navalcarnero (M) | M-614, M-600 |
C-601 | Madrid a El Pardo | kruising A-6 en M-30 (Madrid) - El Pardo (M) | M-30, M-605 |
C-602 | Circunvalación a Madrid | Chamartín (Madrid) - Hortaleza (Madrid) - Canillas (Madrid) - ... - Canillejas (Madrid) - Vicálvaro (Madrid) - Vallecas (Madrid) - Villaverde (Madrid) - A-42 (zona enl. M-40) (Madrid) - ... - Carabanchel Alto (Madrid) - Pozuelo de Alarcón (M) - Aravaca (Madrid) - A-6 (zona enl. M-500) (Madrid) - ... - aansluiting M-30, M-605 en Av. Cardenal Herrera Oria (Madrid) - Fuencarral (Madrid) | |
C-603 | Segovia a Aranda de Duero | kruising CL-601 en CL-603 (SG) - Turégano (SG) - Cantalejo (SG) - Moradillo de Roa (BU) - kruising N-I en CL-603 (BU) | CL-603 |
C-604 | Lozoyuela al Puerto de Navacerrada | kruising A-1 y M-604 (M) - Lozoya (M) - Rascafría (M) - pto. Cotos (lím. M-SG) - pto. Navacerrada (lím. M-SG) | M-604, SG-615 |
C-605 | Segovia a Zamora por Arévalo | Segovia - Santa María la Real de Nieva (SG) - Montuenga (SG) - Arévalo (AV) - Madrigal de las Altas Torres (AV) - Cañizal (ZA) - Fuentesaúco (ZA) - Zamora | CL-605 |
C-607 | Madrid a Navacerrada por Colmenar Viejo | Madrid - Tres Cantos (M) - Colmenar Viejo (M) - Cerceda (M) - M-601 Navacerrada (M) | M-607 |
C-610 | Valladolid a Piedrahíta por Medina y Peñaranda | Valladolid - Puente Duero (VA) - La Seca (VA) - Medina del Campo (VA) - Madrigal de las Altas Torres (SG) - Peñaranda de Bracamonte (SA) - Santiago de la Puebla (SA) - Arevalillo (AV) | CL-610, SA-105, AV-105 |
C-611 | Tordesillas a Riaño por Sahagún | Tordesillas (VA) - Medina de Rioseco (VA) - Villalón de Campos (VA) - Villada (P) - Sahagún (LE) - Almanza (LE) - Cistierna (LE) | VA-515, VA-905, P-905, CL-613, LE-232, LE-211, CL-626 |
C-612 | Palencia a Zamora por Villalpando | Villamartín de Campos (P) - Torremormojón (P) - Medina de Rioseco (VA) - Villafrechós (VA) - Villalpando (ZA) - Castronuevo de los Arcos (ZA) - Zamora | CL-612 |
C-613 | Palencia a Villada | Palencia - Paredes de Nava (P) - Villada (P) | CL-613 |
C-615 | Palencia a Riaño | Palencia - Carrión de los Condes (P) - Saldaña (P) - Guardo (P) - Besande (LE) - emb. Riaño [Pedrosa del Rey] (LE) | CL-615, P-215, LE-215, LE-233, LE-234 |
C-617 | Palencia a Villadiego | Palencia - Astudillo (P) - Lím. P-BU | P-405 |
C-619 | Aranda de Duero a Palencia | Aranda de Duero (BU) - Tórtoles del Esgueva (BU) - Baltanás (P) - N-620 Magaz de Pisuerga (P) | CL-619 |
C-620 | Villalón a Puebla de Sanabria por Benavente | Becilla de Valderaduey (P) - Villanueva del Campo (ZA) - A-6 Castrogonzalo (ZA) - Benavente (ZA) - Camarzana de Tera (ZA) - kruising N-525 en N-631 (ZA) | N-610, N-525 |
C-621 | Mayorga a Astorga | N-601 Mayorga (VA) - Valencia de Don Juan (LE) - Villamañán (LE) - Santa María del Páramo (LE) - N-120 Hospital de Órbigo (LE) | CL-621 |
C-6210 | Vitoria a Ramalas de la Victoria | Vitoria-Gasteiz - Murgia (VI) - Amurrio (VI) - Balmaseda (BI) - valle de Villaverde (S) - Ambasaguas (BI) - N-629 Gibaja (S) | A-3601, N-622, A-3600, A-624, CL-620, BI-624, BI-630, CA-152, CA-150 |
C-6211 | Vitoria a Durango | Legutio (Villarreal) (VI) - Otxandio (BI) - Durango (BI) | A-623, BI-623 |
C-6212 | Deba a Gernika | Deba (SS) - Ondarroa (BI) - Lekeitio (BI) - Zelaieta (BI) - Gernika-Lumo (BI) | GI-638, BI-3438, BI-2238 |
C-6213 | Vitoria a Ondarroa por Bergara | Vitoria-Gasteiz - Leintz-Gatzaga (Salinas de Léniz) (SS) - Arrasate/Mondragón (SS) - Bergara (SS) - Cruce N-634 y GI-627 (SS) - Elgoibar (SS) - Markina-Xemein (BI) - Ondarroa (BI) | A-3002, A-627, GI-627, GI-3310, GI-2636, BI-2636, BI-633 |
C-622 | León a Portugal por Puebla de Sanabria | N-630 León - Santa María del Páramo (LE) - La Bañeza (LE) - Castrocontigo (LE) - Palacios de Sanabria (ZA) - Puebla de Sanabria (ZA) - Portugese grens | CL-622, LE-125, ZA-125, ZA-925 |
C-623 | León a Villablino por Láncara | León - Lorenzano (LE) - La Magdalena (LE) - Los Barrios de Luna (LE) - Sena de Luna (LE) - Villablino (LE) - kruising CL-626 en CL-631 (LE) | CL-623, CL-626 |
C-624 | Cervera de Pisuerga a Sahagún | Cantoral de la Peña (P) - La Puebla de Valdavia (LE) - Saldaña (P) - Villarrodrigo de la Vega (P) - N-120 Terradillos de los Templarios (P) | P-225, P-235 |
C-625 | Reinosa a Cabezón de la Sal | Reinosa (S) - Espinilla (S) - Valle de Cabuérniga (S) - Cabezón de la Sal (S) | CA-183, CA-280, CA-180 |
C-626 | Cervera de Pisuerga a La Magdalena por Guardo y La Vecilla | Cantoral de la Peña (P) - Guardo (P) - Puente Almuhey (LE) - ... - La Mata de la Riba (LE) - La Vecilla de Curueño (LE) - La Robla (LE) - Olleros de Alba (LE) - kruising CL-623 en CL-626 (LE) | CL-626 |
C-627 | Burgos a Potes | N-120 Villanueva de Argaño (BU) - Villadiego (BU) - Herrera de Pisuerga (P) - Cervera de Pisuerga (P) - Piedrasluengas (P) - N-621 Potes (S) | BU-627, P-627, P-227, CL-626, CL-627, CA-184 |
C-628 | Reinosa a Potes | Espinilla (S) - Brañavieja (S) - mirador Fuente del Chivo (S) | CA-183, CA-916 |
C-629 | Burgos a Santoña | kruising N-623 en CL-629 (BU) - Cernégula (BU) - Valdenoceda (BU) - Villalaín (BU) - Villarcayo (BU) - prox. Bercedo (BU) - Ramales de la Victoria (S) - Ampuero (S) - Colindres (S) | CL-629, N-629, N-629a |
C-630 | Pravia a Lugo | Pravia (O) - Salas (O) - La Espina (O) - Tineo (O) - Pola de Allande (O) - Grandas de Salime (O) - Fonsagrada (LU) - Castroverde (LU) - Romean (LU) - Lugo | AS-225, AS-216, AS-217, AS-14, AS-28, LU-701, LU-530, LU-106 |
C-631 | Ponferrada a La Espina | Ponferrada (LE) - Toreno (LE) - prox. Villablino (LE) - Cangas del Narcea (O) - Santa Eulalia de Tineo (O) | CL-631, CL-626, AS-15, AS-215, AS-349 |
C-6310 | Villaviciosa a Santullano por Cabañaquinta | La Campa (O) - Nava (O) - Pola de Laviana (O) - Cabañaquinta (O) - Moreda (O) - A-66 Ujo (O) | AS-357, AS-251, AS-252, AS-112 |
C-6311 | Bilbao a Las Arenas | Bilbao (BI) - Erandio (BI) - Bº Las Arenas/Areeta, Getxo (BI) | BI-711 |
C-6312 | Panes a Cangas de Onís y Covadonga | Panes (O) - Las Arenas (O) - Corao (O) - Cangas de Onís (O) | AS-114, AS-262 |
C-6313 | Bilbao a Bermeo | Bilbao (BI) - Derio (BI) - Mungia (BI) - Bermeo (BI) | BI-631 BI-3715 |
C-6314 | Cabuérniga a La Hermida | Valle de Cabuérniga (S) - Puentenansa (S) - La Hermida (S) | CA-182, CA-282 |
C-6315 | Amorebieta a Bermeo | Amorebieta-Etxano (BI) - Gernika-Lumo (BI) - Bermeo (BI) | BI-635, BI-2235 |
C-6316 | Barreda a San Vicente de la Barquera | Barreda (S) - Santillana del Mar (S) - Comillas (S) - kruising N-634 en CA-131 (S) | CA-131 |
C-6317 | Zumarraga a Zumaia | Zumarraga (SS) - Azkoitia (SS) - Azpeitia (SS) - N-634 Zumaia (SS) | GI-631 |
C-6318 | Bilbao a Reinosa | Bibao (BI) - Alonsotegi (BI) - Güeñes (BI) - Balmaseda (BI) - Villasana de Mena (BU) - Bercedo (BU) - Espinosa de los Monteros (BU) - Soncillo (BU) - Reinosa (S) | BI-3742, BI-3651, BI-636, CL-629, BU-526, CL-630, CA-171 |
C-632 | San Esteban de Pravia a Grado | Soto del Barco (O) - prox. Pravia (O) - Murias (O) - Grado (O) | AS-16, AS-236, AS-237 |
C-6320 | Mungia a Las Arenas por Plentzia | Mungia (BI) - Plentzia (BI) - Sopela (BI) - Bº Las Arenas/Areeta, Getxo (BI) | BI-2120, BI-2122, BI-634 |
C-6322 | Beasain a Durango | Beasain (SS) - Zumarraga (SS) - Bergara (SS) - Durango (BI) | GI-2632, GI-632, BI-2632, N-636 |
C-6324 | Tolosa a Elgoibar | A-1 Tolosa (SS) - Azpeitia (SS) - Azkoitia (SS) - Elgoibar (SS) | GI-2634, GI-3321 |
C-633 | Villablino a Cornellana | Piedrafita de Babia (LE) - Belmonte (O) - San Martín de Lodón (O) - N-634 Cornellana (O) | LE-495, AS-227, AS-15 |
C-634 | Avilés a Sama de Langreo | Avilés (O) - Lugones (O) - AS-117 Riaño (O) | AS-17, AS-17a, SI-1, SI-2 |
C-635 | Riaño a Oviedo | Riaño (LE) - Acebedo (LE) - Pola de Laviana (O) - Langreo (O) - Oviedo | N-635, CL-635, AS-117, AS-17, AS-354, AS-242 |
C-636 | Gijón a Mieres por Sama de Langreo | Gijón (O) - Noreña (O) - Langreo (O) - Mieres (O) | AS-246, AS-111 |
C-637 | Riaño a Colunga por Cangas de Onís | kruising N-625 en CL-635 (LE) - Cangas de Onís (O) - Arriondas (O) - N-632 Colunga (O) | N-625, AS-260 |
C-638 | Villaviciosa a Oviedo | Villaviciosa (O) - kruising N-634 en AS-267 (O) | AS-267 |
C-639 | Bilbao a El Casal por Portugalete y Zierbena | N-634 Burtzeña, Barakaldo (BI) - Sestao (BI) - Portugalete (BI) - Santurtzi (BI) - Zierbena (BI) - N-634 El Casal (BI) | BI-739, BI-3739, N-639 |
C-640 | Viveiro a Betanzos | Viveiro (LU) - Roupar (LU) - prox. Xermade (LU) - Momán (LU) - Irixoa (C) - Paderne (C) - Betanzos (C) | LU-540, LU-170, LU-P-6513, DP-0905 |
C-641 | Lugo a Ferrol por Vilalba | Rábade (LU) - Vilalba (LU) - As Pontes de García Rodríguez (C) - Mourela (C) - Ferrol (C) | LU-107, LU-541, LU-103, LU-861, AC-861, AC-105, AC-125, AC-862 |
C-642 | Ribadeo a Ferrol por Ortigueira | kruising N-634 en N-642 (LU) - Foz (LU) - Burela (LU) - Viveiro (LU) - Ortigueira (C) - A Ponte de Mera (C) - kruising AC-862 en AC-125 (C) | N-642, LU-862, AC-862 |
C-644 | Navia a Grandas de Salime | Navia (O) - Boal (O) - Illano (O) - Grandas de Salime (O) | AS-12 |
C-646 | Ortigueira a Ferrol por Cedeira | kruising AC-862 en AC-566 (C) - Cedeira (C) - Valdoviño (C) - Ferrol (C) | AC-566, AC-116 |
Sector 7
sector 7 (Islas Baleares) | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-710 | Port de Pollença a Andratx | Pollença (Mallorca, IB) - Lluc (Mallorca, IB) - Sóller (Mallorca, IB) - Banyalbufar (Mallorca, IB) - Andratx (Mallorca, IB) | Ma-10 |
C-711 | Palma al Port de Sóller | Palma (Mallorca, IB) - Sóller (Mallorca, IB) - Port de Sóller (Mallorca, IB) | Ma-11, Ma-11A, MA-2124 |
C-712 | Artà al Port d'Alcúdia | Artà (Mallorca, IB) - Can Picafort (Mallorca, IB) - Port d'Alcúdia (Mallorca, IB) | Ma-12 |
C-713 | Palma al Port d'Alcúdia y ramal a Pollença | Palma (Mallorca, IB) - Marratxí (Mallorca, IB) - Inca (Mallorca, IB) - Alcúdia (Mallorca, IB) | Ma-13A, Ma-13, Ma-2200 |
C-714 | Santanyí a Manacor | Santanyí (Mallorca, IB) - Felanitx (Mallorca, IB) - Manacor (Mallorca, IB) | Ma-14 |
C-715 | Palma a Cala Rajada | Palma (Mallorca, IB) - prox. Algaida (Mallorca, IB) - Vilafranca de Bonany (Mallorca, IB) - Manacor (Mallorca, IB) - Sant Llorenç des Cardassar (Mallorca, IB) - Artà (Mallorca, IB) - Capdepera (Mallorca, IB) - Cala Rajada (Mallorca, IB) | Ma-15, Ma-15D, Ma-15E, Ma-15A, Ma-15C, Ma-15F |
C-717 | Palma a Portopetro | Palma (Mallorca, IB) - Llucmajor (Mallorca, IB) - Campos (Mallorca, IB) - Santanyí (Mallorca, IB) - Portopetro (Mallorca, IB) | Ma-19, Ma-19A, Ma-19 |
C-719 | Palma al Port d'Andratx | Palma (Mallorca, IB) - Peguera (Mallorca, IB) - Andratx (Mallorca, IB) - Port d'Andratx (Mallorca, IB) | Ma-1, Ma-1C, Ma-1A, Ma-1, Ma-1B |
C-721 | Mahón a Ciutadella | Maó-Mahón (Menorca, IB) - Alaior (Menorca, IB) - Es Mercadal (Menorca, IB) - Ferreries (Menorca, IB) - Ciutadella de Menorca (Menorca, IB) | Me-1 |
C-723 | Es Mercadal a Fornells | Es Mercadal (Menorca, IB) - Fornells (Menorca, IB) | Me-15 |
C-731 | Eivissa a Sant Antoni de Portmany (S. Antonio Abad) | Eivissa (Ibiza, IB) - Sant Rafel de sa Creu (Ibiza, IB) - Sant Antoni de Portmany (Ibiza, IB) | EI-600 |
C-733 | Eivissa a Cala Portinatx | Eivissa (Ibiza, IB) - prox. Sant Joan de Labritja (S. Juan Bautista) (Ibiza, IB) - Portinatx (Ibiza, IB) | EI-300 |
Sector 8
sector 7 (Islas Canarias) | |||
---|---|---|---|
# | denominatie | route | huidig |
C-810 | Las Palmas al Puerto de Mogán (circunvalación por el norte) | Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, GC) - Bañaderos ((Gran Canaria, GC) - Gáldar (Gran Canaria, GC) - Agaete (Gran Canaria, GC) - La Aldea de San Nicolás de Tolentino (Gran Canaria, GC) - Mogán (Gran Canaria, GC) - La Playa de Mogán (Gran Canaria, GC) | GC-2, GC-751, GC-291, GC-292, GC-293, GC-200 |
C-811 | Las Palmas a Mogán (centro) | Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, GC) - Tafira Baja (Gran Canaria, GC) - Santa Brígida (Gran Canaria, GC) - Vega de San Mateo (Gran Canaria, GC) - Tejeda (Gran Canaria, GC) - prox. Ayacata (Gran Canaria, GC) - lím. municipal Tejeda-Mogán (Gran Canaria, GC) | GC-5, GC-110, GC-15, GC-60, GC-605 |
C-812 | Las Palmas al Puerto de Mogán (circunvalación por el sur) | Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, GC) - Telde (Gran Canaria, GC) - Carrizal (Gran Canaria, GC) - Vecindario (Gran Canaria, GC) - Maspalomas (Gran Canaria, GC) - Puerto Rico (Gran Canaria, GC) - La Playa de Mogán (Gran Canaria, GC) | GC-1, GC-100, GC-140, GC-191, GC-500 |
C-813 | Las Palmas a Bañaderos por Arucas | Las Palmas de Gran Canaria (Gran Canaria, GC) - Tamaraceite (Gran Canaria, GC) - Arucas (Gran Canaria, GC) - Bañaderos (Gran Canaria, GC) | GC-300, GC-330 |
C-814 | Arucas a Telde por Firgas y San Mateo | Arucas (Gran Canaria, GC) - Firgas (Gran Canaria, GC) - Teror (Gran Canaria, GC) - Vega de San Mateo (Gran Canaria, GC) - Telde (Gran Canaria, GC) | GC-300, GC-30, GC-21, GC-42, GC-41 |
C-815 | Ayacata al puerto de Arinaga | Ayacata (Gran Canaria, GC) - San Bartolomé de Tirajana (Gran Canaria, GC) - Santa Lucía de Tirajana (Gran Canaria, GC) - Agüimes (Gran Canaria, GC) - Arinaga (Gran Canaria, GC) | GC-60, GC-65, GC-551, GC-100 |
C-816 | Cuatro Puertas a Agüimes | kruising GC-100 en GC-140 (Cuatro Puertas) (Gran Canaria, GC) - Ingenio (Gran Canaria, GC) - Agüimes (Gran Canaria, GC) | GC-100 |
C-817 | Tamaraceite a Teror | Tamaraceite (Gran Canaria, GC) - Miraflor (Gran Canaria, GC) - Teror (Gran Canaria, GC) | GC-21, GC-219 |
C-820 | Santa Cruz de Tenerife a Guía de Isora por el norte | Santa Cruz de Tenerife (Tenerife, TF) - San Cristóbal de la Laguna (Tenerife, TF) - Tacoronte (Tenerife, TF) - La Victoria de Acentejo (Tenerife, TF) - Icod de los Vinos (Tenerife, TF) - El Tanque (Tenerife, TF) - Santiago del Teide (Tenerife, TF) - Guía de Isora (Tenerife, TF) | TF-152, TF-5, TF-217, TF-5, TF-82 |
C-821 | La Orotava a Granadilla | La Orotava (Tenerife, TF) - P. Nacional del Teide (Tenerife, TF) - Vilaflor (Tenerife, TF) - Granadilla de Abona (Tenerife, TF) | TF-21 |
C-822 | Santa Cruz de Tenerife a Guía de Isora por el sur | Santa Cruz de Tenerife (Tenerife, TF) - Taco (Tenerife, TF) - prox. Candelaria (Tenerife, TF) - Güímar (Tenerife, TF) - Granadilla de Abona (Tenerife, TF) - Costa Adeje (Tenerife, TF) - prox. Adeje (Tenerife, TF) - Tejina de Isora (Tenerife, TF) - Guía de Isora (Tenerife, TF) | TF-28, TF-1, TF-481, TF-82 |
C-823 | Boca de Taúce a Guía de Isora | kruising TF-21 en TF-38 (Boca de Taúce) (Tenerife, TF) - Chío (Tenerife, TF) | TF-38 |
C-824 | La Laguna a Portillo de la Villa | San Cristóbal de la Laguna (Tenerife, TF) - La Esperanza (Tenerife, TF) - kruising TF-21 en TF-24 (Portillo) (Tenerife, TF) | TF-24 |
C-830 | Santa Cruz de la Palma a Puntagorda (circunvalación por el norte) | Santa Cruz de la Palma (La Palma, TF) - Los Sauces (La Palma, TF) - Barlovento (La Palma, TF) | LP-1 |
C-832 | Santa Cruz de la Palma a Puntagorda (circunvalación por el sur) | Santa Cruz de la Palma (La Palma, TF) - Breña Baja (La Palma, TF) - El Pueblo (La Palma, TF) - Monte de Luna (La Palma, TF) - Los Canarios (La Palma, TF) - Jerey (La Palma, TF) - Los Llanos de Aridane (La Palma, TF) - Tijarafe (La Palma, TF) - Puntagorda (La Palma, TF) | LP-2, LP-206, LP-1 |
Provinciale codes
Bovenstaande lijst omvat provinciale codes zoals deze op de kentekens gebruikt werden voor 2000. De provinciale codes van de wegnummering wijkt af van de provinciale codes die de Spaanse wegnummering gebruikt, sommige provincienamen worden in het geheel niet meer gebruikt en sommige provinciecodes zijn gewijzigd. Zo is San Sebastián (SS) nu Gipuzkoa.
Code | provincie |
---|---|
A | Alicante |
AB | Albacete |
AL | Almería |
AV | Ávila |
B | Barcelona |
BA | Badajoz |
BI | Bilbao (huidig: Bizkaia) |
BU | Burgos |
C | A Coruña |
CA | Cádiz |
CC | Cáceres |
CO | Córdoba |
CR | Cudad Real |
CS | Castelló / Castellón |
CU | Cuenca |
GC | Las Palmas (huidig: Gran Canaria) |
GE | Gerona / Girona |
GR | Granada |
GU | Guadalajara |
H | Huelva |
HU | Huesca |
IB | Islas Baleares / Illes Balears |
J | Jaén |
L | Lleida / Lérida |
LE | León |
LO | Logroño (huidig: La Rioja) |
LU | Lugo |
M | Madrid |
MA | Málaga |
MU | Murcia (huidig: Región de Murcia) |
NA | Navarra |
O | Oviedo (huidig: Asturias) |
OU | Ourense / Orense |
P | Palencia |
PA | Pamplona (huidig: Navarra) |
PO | Pontevedra |
S | Santander (huidig: Cantabria) |
SA | Salamanca |
SE | Sevilla |
SG | Segovia |
SO | Soria |
SS | Donostia / San Sebastián (huidig: Gipuzkoa) |
T | Tarragona |
TE | Teruel |
TF | Santa Cruz de Tenerife |
TO | Toledo |
V | Valencia |
VA | Valladolid |
VI | Vitoria (huidig: Álava) |
Z | Zaragoza |
ZA | Zamora |