Centennial Bridge (Leavenworth, Kansas)
Centennial Bridge | |
---|---|
![]() | |
Overspant | Missouri River |
Rijstroken | 1x2 |
Totale lengte | 784 meter |
Hoofdoverspanning | 128 meter |
Hoogte brugdek | ? meter |
Openstelling | 02-04-1955 |
Verkeersintensiteit | 12.800 mvt/etmaal |
Locatie | kaart |
De Centennial Bridge is een boogbrug in de Verenigde Staten, gelegen over de Missouri River op de grens van Kansas en Missouri. De brug ligt bij de stad Leavenworth.
Kenmerken
De Centennial Bridge is een boogbrug met twee boogoverspanningen achter elkaar. De totale bruglengte bedraagt 784 meter en de boogoverspanningen zijn 128 meter lang. De brug is circa 9,4 meter breed en heeft twee rijstroken. Over de brug verloopt de State Route 92 van Kansas en de State Route 92 van Missouri. De brug ligt bij de stad Leavenworth, Kansas, het is de enige brug over dit deel van de Missouri River.
Geschiedenis
Eerste brug uit 1872
Leavenworth is een bekende locatie in de Amerikaanse geschiedenis, in 1827 werd Fort Leavenworth gesticht als de eerste permanente nederzetting ten westen van de Missouri River. De legerbasis kreeg bekendheid als beginpunt van veel reizen naar het immense westen van de Verenigde Staten. Leavenworth zelf is in 1854 gesticht als eerste stad in Kansas. Al vrij snel daarna werden plannen gemaakt voor een brug over de Missouri River. In 1867 werd de Kansas and Missouri Bridge Company opgericht om de brug als tolweg te ontwikkelen. De brug werd tussen 1869 en 1872 aangelegd en is op 18 april 1872 geopend als één van de eerste bruggen over de Missouri River. Dit was een spoorbrug.
De brug werd in 1893 gesloten na branden. In 1917 werd de brug in beslag genomen door de federale overheid. In 1924 werd besloten dat de brug heropend kon worden als een wegbrug indien het brugdek werd vervangen. De brug heropende op 26 juni 1926 als tolvrije brugverbinding. De brug stond bekend als de Kansas and Missouri Bridge of kortweg de Fort Bridge. Ondanks dat dit één van de oudste brugverbindingen over de Missouri River was, is er nooit een US Highway overheen geleid.
Tweede brug uit 1955
Na de Tweede Wereldoorlog werd besloten om de brug uit 1872 te vervangen door een modernere brug. Deze werd 2,2 kilometer stroomafwaarts (ten zuiden) van de oorspronkelijke brug gebouwd en is op 2 april 1955 geopend. De brug is vernoemd naar het 100-jarig bestaan van de stad Leavenworth (een 'centennial'). De oude brug uit 1872 is daarna gesloopt. De oude toevoerweg aan de kant van Missouri ligt er deels nog. De brug werd met tolheffing gefinancierd en was in het beheer van de stad Leavenworth. De tolheffing werd in 1977 geschrapt.
Toekomst
In 2011 werd door het Kansas Department of Transportation een studie gelanceerd om de toekomst van de brug te onderzoeken. De uitkomst van de studie was dat er een nieuwe brug noodzakelijk was.[1] In 2020 werd een kostenraming van $ 107 miljoen gemaakt.[2] Men gaat uit van een bouwstart medio 2027.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks maken circa 13.000 voertuigen van de brug gebruik.[3]
Zie ook
Referenties
- ↑ newcentennialbridge.org
- ↑ Centennial Bridge | leavenworthks.org
- ↑ MoDOT traffic volume maps