Highway 13 in Alberta
Highway 13 | |||
Begin | Alder Flats | ||
Einde | Hayter | ||
Lengte | 366 km | ||
|
De Highway 13 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een oost-westroute door het midden van de provincie, vanaf Alder Flats via Camrose naar de grens met Saskatchewan bij Hayter. Highway 13 is 366 kilometer lang.
Routebeschrijving
Highway 13 vormt een wat secundaire oost-westroute, die alleen op het middendeel een wezelijk belang heeft, omdat het de plaatsen Wetaskiwin en Camrose aandoet. De overige plaatsen zijn klein. Highway 13 heeft veel overeenkomsten met de zuidelijker verlopende Highway 12, beide wegen voeren op circa 50 kilometer afstand parallel aan elkaar, doen allebei weinig grotere plaatsen aan, voeren door hetzelfde landschap en kruisen dezelfde noord-zuidroutes. Highway 13 passeert ongeveer 50 kilometer ten zuiden van de stad Edmonton langs. De Highway 14 in Saskatchewan gaat dan verder naar Saskatoon.
Geschiedenis
De oorspronkelijke Highway 13 verliep vanaf Wetaskiwin tot de grens met Saskatchewan. De weg was in 1939 een gravelweg vanaf Wetawiskin tot Hardisty en een zandweg ten oosten daarvan. Het deel ten westen van Wetaskiwin was toen genummerd als de Highway 19. De weg is in de jaren '50 geasfalteerd van Winfield tot Czar. Het oostelijke deel is toen geüpgrade naar een gravelweg. Vermoedelijk in de jaren '70 is de Highway 13 als nummer westwaarts verlengd tot het huidige beginpunt op de Highway 22 in Alder Flats, en is toen in het oosten van Alberta geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 1.100 tot 3.000 voertuigen op het westelijk deel, vanaf de Highway 22 tot het knooppunt met de Highway 2. Oostelijk daarvan rijden 3.200 voertuigen tot Wetawiskin en 4.000 voertuigen tot Camrose, stijgend naar 10.000 voertuigen aan de westkant van Camrose. Aan de oostkant van Camrose rijden 5.500 voertuigen, de intensiteiten dalen dan geleidelijk naar de grens met Saskatchewan, van 2.200 naar 1.900 voertuigen.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |