Highway 29 in Alberta
Highway 29 | |||
Begin | Lamont | ||
Einde | Elk Point | ||
Lengte | 152 km | ||
|
De Highway 29 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een oost-westroute in het midden van de provincie, vanaf Lamont naar Elk Point, ten oosten van Edmonton. De Highway 29 is 152 kilometer lang.
Routebeschrijving
De Highway 29 splitst bij Lamont van de Highway 15 af, zo'n 60 kilometer ten noordoosten van Edmonton. Highway 29 voert eerst 75 kilometer pal naar het oosten door de prairies. Op dit deel liggen geen plaatsen op de route. Daarna voert de weg noordwaarts waarbij men de North Saskatchewan River kruist. De kale prairies gaan hier over in aspen parkland, een gebied met weilanden en wat bebossing. De weg voert daarna weer oostwaarts door Saint Paul, de grootste plaats op de route. Ten noorden van Elk Point eindigt de weg dan op de Highway 41.
Geschiedenis
Highway 29 is pas in 2006 ontstaan door diverse wegen om te nummeren. De weg zelf bestond in de jaren '30 als secundaire zandwegen. In 1960 was het grootste deel van de route geüpgrade tot gravelweg. Alleen bij Saint Paul was toen een deel geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 1.400 voertuigen ten oosten van Lamont, wat geleidelijk daalt naar 800 voertuigen op het einde van het eerste oost-westdeel. Zo'n 1.700 voertuigen steken dagelijks de North Saskatchwan River over. Westelijk van Saint Paul rijden 4.500 voertuigen, dalend naar 1.400 voertuigen bij de Highway 41.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |