Highway 32 in Alberta
Highway 32 | |||
Begin | Carrot Creek | ||
Einde | Swan Hills | ||
Lengte | 147 km | ||
|
De Highway 32 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een noord-zuidroute in het westen van de provincie, vanaf Carrot Creek tot Swan Hills. Highway 32 is 147 kilometer lang.
Routebeschrijving
Highway 32 begint nabij Carrot Creek op een kruispunt met de Highway 16 (Yellowhead Highway), 160 kilometer ten westen van de stad Edmonton. Highway 32 voert noordwaarts door bebost gebied, dat bij tijden zeer dichtbebost is. Het terrein is vrij vlak en ligt nog vrij ver ten oosten van de Rocky Mountains. De weg voert eerst 70 kilometer noordwaarts naar Whitecourt, waar de weg een korte dubbelnummering met de belangrijke Highway 43 heeft. Men kruist hier de Athabasca River. De weg verloopt daarna nog eens 70 kilometer noordwaarts tot Swan Hills. Ook dit gebied is dichtbebost, maar kent veel jaknikkers die olie oppompen. Highway 32 eindigt in Swan Hills op de Highway 33.
Geschiedenis
Highway 32 was oorspronkelijk niet meer dan een paar kilometer lange zijtak van de Highway 16. De weg was een paar kilometer een gravelweg, de rest een zandweg tot Whitecourt in 1939. Noordelijk van Whitecourt bestond de weg in het geheel niet, het plaatsje Swan Hills is pas in de jaren '60 gesticht en was in eerste instantie alleen vanaf de Highway 33 bereikbaar vanuit Edmonton, niet vanaf Highway 32 uit het zuiden. Highway 32 werd vermoedelijk in de jaren '60 of '70 aangelegd tussen Whitecourt en Swan Hills en is in die tijd ook geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 1.400 voertuigen vanaf het beginpunt met Highway 16, wat stabiel blijft tot Whitecourt. Noordelijk van Whitecourt reden 3.200 voertuigen, dalend naar 1.300 voertuigen nabij Swan Hills.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |