Highway 35 in Alberta
Highway 35 | |||
Begin | Grimshaw | ||
Einde | Indian Cabins | ||
Lengte | 465 km | ||
|
De Highway 35 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een noord-zuidroute in het noorden van de provincie en is onderdeel van de langere Mackenzie Highway. De weg verloopt vanaf Grimshaw via High Level naar de grens met Northwest Territories. Highway 35 is 465 kilometer lang.
Routebeschrijving
Highway 35 begint ten noorden van Grimshaw op een kruispunt met de Highway 2, 20 kilometer ten westen van Peace River en 400 kilometer ten noordwesten van Edmonton. Highway 35 voert noordwaarts door eenzaam en dunbevolkt gebied. Het grootste deel van de route voert door dichte bossen. Er liggen maar weinig dorpen op de route, alleen Manning en High Level hebben nog enig belang. Oostelijk van High Level bevinden zich de noordelijkste landbouwgebieden van Canada, op meer dan 500 kilometer van de gebruikelijke prairies. De weg voert parallel aan de Hay River naar de grens met Northwest Territories. De Mackenzie Highway gaat dan verder naar Enterprise.
Geschiedenis
De aanleg van de Mackenzie Highway in het noorden van Alberta begon in 1938, en in 1939 was er een zandweg vanaf Grimshaw naar het noorden. De aanleg van de weg werd tijdens de Tweede Wereldoorlog gestaakt en is eind jaren '40 hervat. In 1947 werd het plaatsje High Level gesticht. De route in Alberta was in 1949 voltooid,[1] maar was in 1960 niet meer dan een gravelweg. De weg is vermoedelijk in de jaren '60 of '70 geasfalteerd. De gehele route in Alberta is geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 2.000 voertuigen ten noorden van Grimshaw, wat daalt naar 1.700 voertuigen tot Manning en 900 voertuigen verder tot High Level. In het noorden van Alberta daalt dit naar zo'n 350 voertuigen.[2]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |