Highway 49 in Alberta
Highway 49 | |||
Begin | Bay Tree | ||
Einde | Valleyview | ||
Lengte | 272 km | ||
|
De Highway 49 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een oost-westroute in het noordwesten van de provincie, vanaf de grens met British Columbia bij Bay Tree tot aan Valleyview. De Highway 49 is 272 kilometer lang.
Routebeschrijving
De Highway 49 begint op de grens met de provincie British Columbia, net ten oosten van Dawson Creek. De weg voert vanaf dit punt eerst 190 kilometer oostwaarts door de prairies, dit zijn de noordelijkste grote prairiegebieden van Canada. Er liggen vooral kleine plaatsjes op de route, en men kruist de Highway 2 twee maal. De laatste 80 kilometer van de weg voert zuidwaarts naar Valleyview, waar de Highway 49 op de belangrijke Highway 43 uitmondt.
Geschiedenis
Highway 49 is in de jaren '40 en '50 ontwikkeld als geheel nieuwe route. In 1960 liep de Highway 49 alleen oost-west vanaf de grens met de provincie British Columbia tot Donnelly, het noord-zuiddeel tot Valleyview was toen genummerd als de Highway 34. Destijds was alleen een klein stukje rond Spirit River geasfalteerd. De rest van de route is vermoedelijk in de jaren '60 verhard. Sinds 1974 is de weg onderdeel van de Northern Woods and Water Route.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 1.900 voertuigen op de grens met de provincie British Columbia, wat stabiel blijft tot Spirit River en Rycroft. Oostelijk daarvan rijden zo'n 900 voertuigen tot Donnelly en 1.700 voertuigen op het noord-zuiddeel tot Valleyview.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |