Highway 55 in Alberta
Highway 55 | |||
Begin | Athabasca | ||
Einde | Cherry Grove | ||
Lengte | 265 km | ||
|
De Highway 55 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een oost-westroute door het noorden van de provincie, vanaf Athabasca via Cold Lake naar de grens met de provincie Saskatchewan. De Highway 55 is 265 kilometer lang.
Routebeschrijving
De Highway 55 begint in Athabasca op de Highway 2 en verloopt oostwaarts. Het gebied bestaat uit bossen, afgewisseld met weilanden, feitelijk het noordelijkste deel van het aspen parkland, direct ten noorden van de Highway 55 beginnen de dichte bossen van noordelijk Alberta. Highway 55 is ook de noordelijkste doorgaande oost-westverbinding in dit deel van Alberta. Via Lac la Biche loopt de weg naar Cold Lake en vervolgens tot de grens met de provincie Saskatchewan. De Highway 55 in Saskatchewan gaat dan verder naar Meadow Lake.
Geschiedenis
In het gebied waren in de jaren '30 een aantal zandwegen, die echter nog geen georganiseerde oost-westroute vormden. In de jaren '50 werd de route tussen Grassland en Lac la Biche een gravelweg, evenals van Cold Lake tot de grens met de provincie Saskatchewan. De weg is pas in de jaren '70 ontwikkeld als doorgaande oost-westroute, en in 1987 was nog een vrij groot deel onverhard, tussen Lac la Biche en La Corey. Sinds 1974 is de weg aangewezen als de Northern Woods and Water Route.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden zo'n 2.500 voertuigen van Athabasca tot de Highway 63 en 5.500 voertuigen op de dubbelnummering met de Highway 63. Oostelijker tot Lac la Biche rijden 2.200 voertuigen, dalend naar zo'n 900 voertuigen tussen Lac la Biche en La Corey. Dit stijgt daarna weer naar 5.100 voertuigen westelijk van Cold Lake. Bij de grens met Saskatchewan rijden 1.400 voertuigen.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |