Highway 56 in Alberta
Highway 56 | |||
Begin | Bassano | ||
Einde | Camrose | ||
Lengte | 247 km | ||
|
De Highway 56 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een noord-zuidroute door het zuiden van de provincie, vanaf Bassano via Stettler naar Camrose. Highway 56 is 247 kilometer lang.
Routebeschrijving
Highway 56 vormt een wat secundaire noord-zuidroute door de oostelijke helft van zuidelijk Alberta. De weg begint ten westen van Bassano op de Highway 1 (Trans-Canada Highway) en verloopt tot aan de Highway 13 ten zuidoosten van de stad Camrose. De belangrijkste plaatsen op de route zelf zijn Drumheller en Stettler. Rond Drumheller is een belangrijk toeristisch gebied met badlands. De weg voert verder door prairieland, dat in het zuiden behoorlijk droog is, maar richting het noorden groener wordt.
Geschiedenis
Highway 56 is vanuit zandwegen ontstaan die noord-zuid liepen. In de jaren '30 was dit geen georganiseerde noord-zuidroute. Het eerste deel ontstond in de jaren '50 tussen Drumheller en Stettler als Highway 56, in 1960 was de route tussen Big Valley en Stettler geasfalteerd, en tussen Drumheller en Big Valley een gravelweg. De rest van de route, zuidwaarts naar Bassano en noordwaarts naar Camrose, was een secundaire gravelweg die niet genummerd was. De weg is in de loop der tijd langzaam verbeterd, maar zelfs in 1987 waren er nog onverharde delen, bij Bassano en zuidelijk van Camrose. Het deel tussen de Highway 56 en Camrose is pas in de jaren '90 of later onderdeel van de Highway 56 geworden.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 700 tot 900 voertuigen tussen Bassano en Drumheller en 900 voertuigen tussen Drumheller en Stettler. Door Stettler reden 2.400 voertuigen en 900 tot 1.400 voertuigen verder tot Camrose.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |