Highway 62 in Alberta
Highway 62 | |||
Begin | Del Bonita (USA) | ||
Einde | Magrath | ||
Lengte | 46 km | ||
|
De Highway 62 is een provincial highway in de Canadese provincie Alberta. De weg vormt een noord-zuidroute in het uiterste zuiden van de provincie, vanaf de grens met de Verenigde Staten tot Magrath. Highway 62 is 46 kilometer lang.
Routebeschrijving
De Highway 62 begint op de grens met de Verenigde Staten, aan Amerikaanse zijde gaat de State Route 213 in Montana zuidwaarts naar Cut Bank. De grensovergang is van secundair belang. Highway 62 voert noordwaarts door een heuvelrug, het terrein is hier nogal droog en steppe-achtig. Er liggen eigenlijk geen plaatsen op de route tot aan eindpunt Magrath, waar Highway 62 op de Highway 5 eindigt.
Geschiedenis
In de jaren '30 was de route een secundaire en ongenummerde zandweg. De weg was in 1960 opgewaardeerd tot gravelweg, maar ook toen nog ongenummerd. Pas later is de weg geasfalteerd en als Highway 62 genummerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks steken 140 voertuigen de grens met de Verenigde Staten over, wat stijgt naar zo'n 500 voertuigen bij Magrath.[1]
Referenties
Highways & freeways in Alberta |
---|
1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 28 • 29 • 31 • 32 • 33 • 35 • 36 • 37 • 38 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 47 • 49 • 50 • 52 • 53 • 54 • 55 • 56 • 58 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 66 • 68 • 69 • 72 • 88 • 93 • 100 • 201 • 216 Crowchild Trail • Groat Road • Memorial Drive • Sherwood Park Freeway • Wayne Gretzky Drive • Whitemud Drive |