Liard Highway
Highway 77 | |||
Begin | Fort Nelson, BC | ||
Einde | Fort Simpson, NT | ||
Lengte | 392 km | ||
|
De Liard Highway is een highway in het noordwesten van Canada. De weg verbindt de Alaska Highway bij Fort Nelson met de Mackenzie Highway bij Fort Simpson in de provincie British Columbia en de Northwest Territories. De weg is 392 kilometer lang.
Routebeschrijving
De weg begint ten westen van Fort Nelson op de Alaska Highway en voert noordwaarts door een eenzaam gebied met veel taiga. Het gebied is vrij vlak. Het deel in de Northwest Territories verloopt langs de Liard River, waar de weg naar vernoemd is. Het deel in British Columbia is grotendeels geasfalteerd, het deel in de Northwest Territories is een gravelweg. De weg eindigt zo'n 60 kilometer ten zuiden van Fort Simpson op de Mackenzie Highway.
Wegnummering
De Liard Highway is als volgt genummerd;
- British Columbia: Highway 77
- Northwest Territories: Highway 7
Geschiedenis
De weg werd begin jaren '80 aangelegd en is in juni 1984 in gebruik genomen. De aanleg kostte $ 80 miljoen. Het 137 kilometer lange deel in British Columbia is door de federale overheid en de provincie British Columbia aangelegd voor $ 26 miljoen, het 255 kilometer lange deel in de Northwest Territories is door de federale overheid aangelegd voor $ 55 miljoen. Sinds 1986 is de weg in British Columbia als de Highway 77 genummerd. In 2012 is de route in het uiterste noorden van British Columbia geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 50 tot 100 voertuigen over het deel van de Liard Highway in de Northwest Territories.
Referenties
Highways & freeways in British Columbia |
---|
1 • 2 • 3 • 3A • 4 • 5 • 5A • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 26 • 27 • 28 • 29 • 30 • 31 • 33 • 35 • 37 • 39 • 41 • 43 • 49 • 52 • 77 • 91 • 91A • 93 • 95 • 97 • 97C • 99 • 101 • 113 • 118 • 395 |
Territorial highways in de Northwest Territories |
---|