Interstate 39 in Illinois
I-39 | |||
Begin | Normal | ||
Einde | South Beloit | ||
Lengte | 141 mi | ||
Lengte | 227 km | ||
|
De Interstate 39 of I-39 is een Interstate Highway in de Amerikaanse staat Illinois. De autosnelweg vormt een noord-zuidverbinding in het noorden van de staat en verloopt vanaf Normal aan de Interstate 55 tot aan South Beloit aan de grens met Wisconsin. Het gedeelte ten noorden van Rockford is dubbelgenummerd met de Interstate 90. De Interstate 39 is in Illinois 227 kilometer lang.
Routebeschrijving
De Interstate 39 begint bij het plaatsje Normal, een dubbelstad van Bloomington. Hier begint I-39 op de Interstate 55, de autosnelweg van St. Louis naar Chicago. De autosnelweg voert door een vlakke agrarische streek. Ter hoogte van het dorpje El Paso kruist men de US 24, die vnaaf Peoria naar Watseka verloopt. Het onderliggend wegennet is in een gridpatroon van 1 bij 1 mijl gebouwd. Ter hoogte van La Salle kruist men de Illinois River. Hierna kruist men via een klaverblad de Interstate 80, die vanaf Moline naar Chicago verloopt.
Daarna gaat men verder naar het noorden, en I-39 functioneert ook als een grote westelijke randweg van Chicago, noord-zuidverkeer naar Milwaukee kan hiermee de stad mijden. Ter hoogte van Troy Grove kruist men de US 52, die naar Joliet verloopt. Niet ver daarna, bij Mendota kruist men de US 34, die vanaf Princeton naar Aurora verloopt. Men kruist dan de US 30, die vanaf Sterling naar Aurora voert. Niet ver daarna, bij het plaatsje Rochelle kruist men de Interstate 88, de autosnelweg van Moline naar Chicago. Dit is een tolweg. Men passeert dan verder naar het noorden, door kale weilanden.
Daarna bereikt men Rockford, een grotere stad met circa 150.000 inwoners in het noorden van Illinois. Hier kruist men de US 20, een autosnelweg die de zuidelijke randweg van Rockford vormt en naar Dubuque in het westen verloopt. Aan de oostkant van Rockford voegt I-39 in op de Interstate 90, de autosnelweg naar Chicago. Dit is de Jane Addams Memorial Tollway. Deze route verloopt dan door tot South Beloit, aan de grens met Wisconsin. Hier gaat de Interstate 39 in Wisconsin verder naar Madison, samen met I-90.
Geschiedenis
Het oudste deel van wat nu I-39 is, is de Jane Addams Tollway, het dubbelgenummerde deel met de Interstate 90 tussen Rockford en de grens met Wisconsin. Dit deel opende op 20 augustus 1958 voor het verkeer. Het deel daarna wat het oudste is, is de zuidelijke bypass van Rockford, die uit de jaren '60 dateert, een deel van I-39 langs de oostkant van Rockford opende in 1963. Het knooppunt met de US 20 opende in 1980. De rest van I-39 is aanzienlijk nieuwer. In 1984 opende het deel tussen I-88 en Rockford voor het verkeer.
In 1986 opende een zuidwaartse verlenging naar I-80 bij La Salle. In december 1987 opende de bypass van La Salle, inclusief een brug over de Illinois River. In de herfst van 1991 opende een zuidwaartse verlenging naar de State Highway 18 bij Magnolia. Gedurende 1992 opende de rest van I-39 tot aan Normal, het laatste deel opende in de herfst van 1992 voor het verkeer. De snelweg is niet direct als I-39 aangelegd, dit nummer werd in 1993 door AASHTO goedgekeurd, maar alleen tussen Normal en Rockford. Pas in 1998 werd het nummer noordwaarts naar Wisconsin verlengd.[1]
Tussen 2023 en 2027 is I-39 langs de oostkant van Rockford heraangelegd, waarbij 15 bruggen zijn vervangen en de knooppunten met I-90 en US 20 zijn gereconstrueerd. Ook is I-39 tussen de US 20 en Harrison Avenue naar 2x3 rijstroken verbreed.[2] De werkzaamheden begonnen officieel op 4 april 2023.[3] Het project kostte $ 302 miljoen.
Rijstrookconfiguratie
Van | Naar | Rijstroken |
---|---|---|
Exit 0 | Wisconsin state line | 2x2 |
Congestie
I-39 is over het algemeen een zeer rustige snelweg, met veelal licht verkeer. Alleen het deel langs Rockford is wat drukker. Congestie is zeldzaam en meestal het gevolg van ongevallen of wegwerkzaamheden.
Aansluitingen & verkeersintensiteiten
# | bestemming | AADT[4] |
---|---|---|
0 | Decatur, Chicago, Peoria, Indianapolis, St. Louis | 12.200 |
2 | Bloomington, Normal | 19.900 |
5 | Hudson | 18.800 |
8 | Lake Bloomington Road | 16.000 |
14 | El Paso, Peoria | 14.100 |
22 | Peoria, Pontiac | 14.500 |
27 | Minonk | 14.300 |
35 | Lacon, Wenona | 15.000 |
41 | Henry, Streator | 17.100 |
48 | Tonica | 18.400 |
51 | Hennepin, Oglesby | 18.400 |
52 | Peru, La Salle | 18.400 |
54 | Oglesby | 18.400 |
57 | La Salle, Peru, Ottawa | 18.400 |
59 | Chicago, Des Moines | 18.200 |
66 | Troy Grove | 17.900 |
72 | Mendota, Earlville | 16.000 |
82 | Paw Paw | 17.800 |
87 | Sterling, Rock Falls, Aurora | 16.700 |
93 | Steward | 17.700 |
97 | Moline, Rock Island, Chicago | 31.100 |
99 | DeKalb, Rochelle | 28.500 |
104 | Sycamore, Oregon | 28.300 |
111 | Genoa, Byron | 31.400 |
115 | Baxter Road | 33.100 |
122A | Dubuque, Belvidere | 48.200 |
122B | Cherry Valley, Harrison Avenue | 48.200 |
17 | Chicago | 52.800 |
15 | Rockford, State Street | 52.800 |
12 | Rockford, Riverside Boulevard | 49.000 |
9 | Machesney Park | 39.700 |
3 | South Beloit, Rockton Road | 39.700 |
1 | South Beloit | 39.700 |
Referenties
Interstates en US Highways in de staat Illinois |
---|
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • |
Interstate 39 |
---|