Interstate 74 in Indiana
I-74 | |||
Begin | Foster | ||
Einde | West Harrison | ||
Lengte | 172 mi | ||
Lengte | 276 km | ||
|
De Interstate 74 of I-74 is een Interstate Highway in de Amerikaanse staat Indiana. De autosnelweg loopt door het centrale deel van de staat en vormt een enigszins diagonale oost-westroute. De Interstate 74 begint aan de grens met Illinois bij Foster en verloopt via de hoofdstad Indianapolis naar de grens met Ohio bij West Harrison. Behalve de Indianapolis liggen er geen plaatsen van belang aan de route. De Interstate 74 is in Indiana 276 kilometer lang.
Routebeschrijving
Bij Foster steekt de Interstate 74 in Illinois de grens met Indiana over. Vlak daarna kruist men de Wabash River en iets verderop de US 41, een hoofdweg van Terre Haute naar Chicago. Het landschap in Indiana is niet veel interessanter dan in Illinois langs de route en bestaat voornamelijk uit vlakke weilanden. Parallel aan de route loopt de US 136. Bij het plaatsje Crawfordsville kruist men de US 231, die vanaf Bloomington naar Lafayette loopt, twee regiosteden in centraal Indiana. I-74 buigt hierna wat af richting het zuidoosten, en zo'n 110 kilometer na de grens met Illinois bereikt men de agglomeratie van Indianapolis.
I-74 loopt niet door de stad heen, maar volgt de ringweg Interstate 465. Bij Speedway komt men I-465 op en kruist dan vervolgens de Interstate 70, die vanaf St. Louis komt. Aan de zuidkant van Indianapolis kruist men de Interstate 65, de snelweg van Louisville naar Chicago. Dit gedeelte van de ringweg telt 2x3 tot 2x4 rijstroken. Aan de zuidoostkant van Indianapolis slaat I-74 weer af van de ringweg.
I-74 houdt dan een sterk zuidoostelijke richting, met weinig plaatsen van belang op de route tot de grens. In het oosten wordt het terrein wat heuvelachtiger, door zijrivieren van de Ohio River. Bij West Harrison steekt I-74 de grens met Ohio over en gaat de Interstate 74 in Ohio verder naar Cincinnati.
Geschiedenis
Voorgeschiedenis
De voorganger van I-74 was de US 136 ten westen van Indianapolis en grotendeels, maar niet volledig, de US 421, tot aan Greensburg. De historische route tussen Indianapolis en Cincinnati was de US 52, maar I-74 is zuidelijker dan US 52 aangelegd.
Aanleggeschiedenis
I-74 was de eerste Interstate Highway in Indiana die in aanbouw ging, alhoewel het niet de eerste autosnelweg in Indiana was, de Indiana Toll Road was eerder opengesteld. Een 27 kilometer lang traject vanaf Wanamaker tot Shelbyville ten zuidoosten van Indianapolis was het eerste deel dat werd geopend in 1960. Ook in 1960 opende het westelijkste deel van I-74 nabij Covington. In de eerste helft van de jaren '60 vorderde de bouw van I-74 in hoog tempo, in 1964 opende een lang stuk in het zuidoosten van de staat en in 1965 was I-74 al voltooid van Indianapolis tot de grens met Ohio. Ook was het toen mogelijk om Indianapolis al te bypassen via de ringweg I-465. Daarna is in korte tijd het ontbrekende deel in het westen van de staat aangelegd en in 1967 was I-74 volledig te berijden van de grens met Illinois met de grens tot Ohio. I-74 was hiermee de eerste Interstate Highway in Indiana die voltooid was.[1]
De snelle bouw van I-74 is opvallend te noemen aangezien het niet één van de belangrijkste corridors in de Verenigde Staten was, en regionaal gezien vooral het oostelijk deel tussen Indianapolis en Cincinnati een belangrijke verbinding is, maar naar het westen toe liggen geen belangrijke steden. Mogelijk komt de prioriteit omdat op andere belangrijke corridors de US Highways voor de bouw van I-65 en I-70 al met 2x2 rijstroken waren uitgerust. Op de I-74 corridor waren de US Highways nog enkelbaans in de jaren '60.
Openstellingsgeschiedenis
van | naar | lengte | datum |
---|---|---|---|
Exit 96 Wanamaker | Exit 113 Shelbyville | 27 km | 00-00-1960 |
Illinois state line | Exit 8 Covington | 13 km | 00-00-1960 |
Exit 113 Shelbyville | Exit 119 Andersonville | 10 km | 00-00-1961 |
Exit 8 Covington | Exit 15 Veedersburg (US 41) | 11 km | 00-00-1962 |
Exit 58 Lizton | Exit 73 I-465 | 24 km | 00-00-1962 |
Exit 94 I-465 | Exit 96 Wanamaker | 3 km | 00-00-1962 |
Exit 119 Andersonville | Exit 123 St. Paul | 6 km | 00-00-1963 |
Exit 169 New Trenton (US 52) | Ohio state line | 4 km | 00-00-1963 |
Exit 123 St. Paul | Exit 164 Saint Leon | 66 km | 00-00-1964 |
Exit 164 Saint Leon | Exit 169 New Trenton (US 52) | 8 km | 00-00-1965 |
Exit 15 Veedersburg (US 41) | Exit 58 Lizton | 69 km | 00-00-1967 |
Verkeersintensiteiten
Zo'n 17.500 voertuigen steken dagelijks de grens met Illinois over, wat nog daalt naar zo'n 14.700 halverwege naar Indianapolis. In Indianapolis is de I-74 dubbelgenummerd met de ringweg I-465, dit gedeelte telt maximaal 127.000 voertuigen per etmaal. Direct na de ring zijn dat er nog 36.000 voertuigen. Naar het oosten dalen de intensiteiten nog een beetje tot zo'n 20.000 voertuigen per etmaal.
Referenties
Interstates en US Highways in de staat Indiana |
---|
Freeways in Indianapolis |
---|
Interstate 74 |
---|
Iowa • Illinois • Indiana • Ohio • North Carolina |