Interstate 94 in Indiana
I-94 | |||
Begin | Hammond | ||
Einde | Michiana Shores | ||
Lengte | 46 mi | ||
Lengte | 74 km | ||
|
De Interstate 94 of I-94 is een Interstate Highway in de Amerikaanse staat Indiana. De autosnelweg vormt een oost-westverbinding in het noorden van de staat, parallel aan de oever van het Lake Michigan. Het westelijk gedeelte ligt in de agglomeratie Chicago en is dubbelgenummerd met de Interstate 80. De Interstate 94 is in Indiana 74 kilometer lang.
Routebeschrijving
Ter hoogte van Munster komt de Interstate 94 uit Illinois de staat Indiana binnen. I-94 is hier al dubbelgenummerd met I-80. De autosnelweg telt 2x4 rijstroken en kent een extreme overbelasting door het enorme aantal vrachtwagens op de route, die 6 van de 8 rijstroken in beslag nemen. Men passeert langs Hammond, een grote voorstad van Chicago. Alle aansluitingen van I-94 zijn hier ruim vormgegeven als een klaverblad of een variant daarop. Men bereikt dan Gary, met circa 100.000 inwoners de grootste voorstad van Chicago in Indiana. Gary is een zwaar industriële en vervuilde stad.
Aan de zuidkant van de stad kruist men de Interstate 65, die naar Indianapolis verloopt. Hier slaat al een aanzienlijk deel van het vrachtverkeer af. Daarna versmalt de weg naar 2x3 rijstroken en iets verderop kruist men de Interstate 90, waarop ook de Interstate 80 afslaat en samen met I-90, die uit Chicago komt, naar de steden South Bend, Toledo en Cleveland verloopt. Hier slaat opnieuw veel vrachtverkeer af, wat richting de oostkust van de Verenigde Staten gaat.
I-94 telt hierna nog steeds 2x3 rijstroken en passeert langs enkele metaalindustrieën bij de stadjes Portage en Chesterton. Men verlaat daarna het stedelijk gebied van de regio Chicago en men passeert vrij dicht langs Lake Michigan, waar ook duinen zijn. De laatste grotere plaats in Indiana is Michigan City, waar men de US 421 en US 20 kruist. Bij Michiana Shores steekt men met 2x3 rijstroken de grens met Michigan over. De Interstate 94 in Michigan gaat dan verder richting Detroit.
Geschiedenis
De bouw van de autosnelweg begon in 1949 als de Tri-State Highway, die een bypass om Chicago moest vormen, samen met de Kingery Expressway en de Tri State Tollway in Illinois. In die tijd werd het nummer State Route 420 overwogen, omdat het Interstate Highway systeem pas later ontwikkeld werd. In 1952 opende de Borman Expressway voor het verkeer in Hammond, maar was toen nog als de US 6 genummerd en werd op kaarten ook nog niet als autosnelweg aangegeven. Pas vanaf 1960 was de US 6 in Hammond als autosnelweg met het nummer I-80/94 aangegeven op de state highway maps van Indiana. De Borman Expressway is in fases tussen 1960 en 1965 naar het oosten verlengd tot bij Portage, om aan te sluiten op de Indiana Toll Road, die in 1956 opende.
De individuele I-94 was de laatste Interstate Highway die in Northwest Indiana werd aangelegd. Het deel tussen de Indiana Toll Road en de grens met de staat Michigan opende aanzienlijk later dan het aansluitende deel in Michigan en is in drie fases tussen 1970 en 1973 in gebruik genomen.
Openstellingsgeschiedenis
van | naar | lengte | datum |
---|---|---|---|
Illinois state line | Exit 6 Burr Street (Gary) | 10 km | 00-00-1960 |
Exit 6 Burr Street (Gary) | Exit 10 Gary (SR-53) | 6 km | 00-00-1961 |
Exit 10 Gary | Exit 16 I-90/94 | 10 km | 00-00-1965 |
Exit 16 I-90/94 | Exit 19 Portage | 5 km | 00-00-1970 |
Exit 40 Michigan City | Michigan state line | 10 km | 00-00-1972 |
Exit 19 Portage | Exit 40 Michigan City | 19 km | 00-00-1973 |
Verkeersintensiteiten
Exit | Locatie | 2007 | 2016 |
---|---|---|---|
0 | State line | 154.000 | 202.000 |
1 | Calumet Avenue | 107.000 | 182.000 |
2 | Indianapolis Boulevard | 118.000 | 176.000 |
3 | Kennedy Avenue | 110.000 | 172.000 |
5 | State Route 912 | 166.000 | 193.000 |
6 | Burr Street | 128.000 | 184.000 |
9 | Grant Street | 152.000 | 165.000 |
10 | Broadway | 155.000 | 157.000 |
12 | Interstate 65 | 110.000 | 103.000 |
13 | Central Avenue | 93.000 | 79.000 |
19 | Portage | 58.000 | 72.000 |
22 | Porter | 50.000 | 63.000 |
26 | Chesterton | 44.000 | 55.000 |
34 | Michigan City | 42.000 | 53.000 |
40 | Michiana Shores | 34.000 | 42.000 |
Rijstrookconfiguratie
Van | Naar | Rijstroken |
---|---|---|
Exit 0 (state line) | Exit 12 (I-65) | 2x4 |
Exit 12 (I-65) | Michigan state line | 2x3 |
Referenties
Expressways in Chicago |
---|
Interstate Highways: Stevenson Expressway • Interstate 57 • Interstate 65 • Kingery Expressway • Borman Expressway • Interstate 88 • Chicago Skyway • Kennedy Expressway • Dan Ryan Expressway • Indiana Toll Road • Edens Expressway • Interstate 190 • Eisenhower Expressway • Interstate 294 • Interstate 355 • Interstate 490 Overige snelwegen: SR-53 • Elgin 'O Hare Expressway • SR-394 • SR-912 • Illiana Expressway • Lake Shore Drive |
Interstates en US Highways in de staat Indiana |
---|
Interstate 94 |
---|
Montana • North Dakota • Minnesota • Wisconsin • Illinois • Indiana • Michigan |