Kyushu-Chuo Expressway (Japan)
![]() | |||
---|---|---|---|
![]() | |||
E77 | |||
Begin | Kumamoto | ||
Einde | Nobeoka | ||
Lengte | ~95 km | ||
|
De Kyushu-Chūō Expressway (Japans: 九州中央自動車道, Kyushu-Chūō Jidōsha-dō, letterlijk de Central Kyushu Expressway), genummerd als de E77, is een super two expressway in Japan, gelegen op het eiland Kyushu. De weg moet een oost-westverbinding vormen over het midden van Kyushu, vanaf Kumamoto tot Nobeoke. De geplande lengte bedraagt circa 95 kilometer.
Routebeschrijving
De Kyushu-Chuo Expressway begint bij de stad Kumamoto op een knooppunt met de Kyushu Expressway. De weg voert als enkelbaans super two de bergen in en stijgt naar meer dan 500 meter boven zeeniveau. Het gebied ligt verspreid met kleine dorpjes maar heeft geen grotere plaatsen. De super two eindigt aan de westkant van Yabe.
Een tweede deel ligt rond een serie canyons bij Fukasumi. Het derde en oostelijk deel ligt ten westen van de kustplaats Nobeoka aan de oostkust van Kyushu. Dit deel is ook een super two en eindigt op een knooppunt met de Higashi-Kyushu Expressway.
Geschiedenis
De autoweg is ontwikkeld als de 'Nobeoka Line' van de Kyushu Odan Expressway, ook bekend als de Kyushu Crossing Expressway. In 1987 werd de geplande verbinding opgenomen in het wegenplan. De planvorming begon midden jaren '90 en in 1998 werd de bouw van het westelijkste deel bij Kumamoto goedgekeurd. De bouw begon begin jaren 2000 als eerste op het oostelijk deel, in 2006 opende de eerste 2 kilometer bij Nobeoka voor het verkeer, dat in 2008 westwaarts werd verlengd, de bergen in. In 2014 opende het westelijkste deel bij Kumamoto, tussen het Kashima Junction met de Kyushu Expressway en Koike Takayama. Op 11 november 2018 opende een tunneltraject nabij Hinokage als enkelbaans weg zonder ongelijkvloerse aansluitingen. Op 16 december 2018 opende op het westelijk deel 11 kilometer tot aan Yamato Nakajima-nishi.[1]
Openstellingsgeschiedenis
van | naar | lengte | datum |
---|---|---|---|
Maino IC | Nobeoka JCT | 2,1 km | 18-02-2006 |
Kitakata IC | Maino IC | 6,4 km | 26-04-2008 |
Kashima JCT | Koike Takayama IC | 1,8 km | 22-03-2014 |
Kurata | Kitakata IC | 4,6 km | 29-04-2015 |
Unkai Bridge | Hinokage Fukasumi IC | 3 km | 11-11-2018 |
Koike Takayama IC | Yamato Nakajima-nishi IC | 11 km | 16-12-2018 |
Toekomst
Momenteel is de super two expressway in aanleg op het westelijk deel van 10,4 kilometer lengte tussen Yamato Nakajima-nishi tot Yabe, dit wordt vermoedelijk medio 2023 geopend.