N9 (Republiek Congo)

Uit Wegenwiki
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
RN9
Begin Brazzaville
Einde Mindouli
Lengte 220 km
Route

Brazzaville

Mayama

Kindamba

Mindouli

De N9 of RN9 is een route nationale in de Republiek Congo. De weg vormt een alternatieve route tussen de hoofdstad Brazzaville en Mindouli. De N9 is 220 kilometer lang.

Routebeschrijving

De N9 begint op de N1 in de hoofdstad Brazzaville en eindigt op de N1 in Mindouli, met een boog via Mayama en Kindaba. Onderweg kruist men ook nog de N1bis die de bypass van Brazzaville vormt. De weg voert door glooiende savanne en voert buiten Brazzaville niet door grotere plaatsen. De weg is ook alleen in Brazzaville verhard en daarbuiten een laagwaardige zandweg.

Geschiedenis

De N9 werd omstreeks 2015 aan het netwerk van routes nationales toegevoegd. De weg was voorheen genummerd als de P20 tussen Brazzaville en Kindamba en de P22 tussen Kindamba en Mandouli. De weg was bij creatie in 2015 nog volledig onverhard buiten Brazzaville.

Referenties


Routes nationales in de Republiek Congo

N1N2N3N4N5N6N7N8N9N10N11N12N13N14N15