Route 14 (Hanshin Expressway)
Route 14 | |||
Begin | Osaka | ||
Einde | Matsubara | ||
Lengte | 12 km | ||
|
De Route 14, ook wel bekend als de Matsubara Route (Japans: 阪神高速14号松原線, Hanshin kōsoku 14-gō matsubara-sen) is een expressway in Japan, onderdeel van de Hanshin Expressway. De snelweg verbindt Osaka met de voorstad Matsubara en het belangrijke knooppunt Matsubara. De snelweg is 12 kilometer lang.
Routebeschrijving
De snelweg begint ten zuiden van het centrum van Osaka op de Route 1, de centrumring van Osaka. De snelweg telt 2x2 rijstroken en voert eerst zuidwaarts, later zuidoostwaarts, door het zuiden van Osaka. Zoals de meeste routes in Osaka verloopt ook de Route 14 grotendeels op viaducten. De snelweg kent een aantal scherpe bochten, en komt dan in de voorstad Matsubara. Bij Miyake komt een knooppunt met de Route 6. Daarna voert de snelweg oostwaarts en eindigt op het belangrijke knooppunt Matsubara. De Route 14 gaat dan over in de Nishi-Meihan Expressway, die verder oostwaarts loopt, terwijl men de Kinki Expressway kruist, die overgaat in de Hanwa Expressway, die zuidwaarts loopt.
Geschiedenis
In 1970 opende al een kort stompje van 1 kilometer tot aan de aansluiting Abeno, maar pas in 1980 werd het gros van de snelweg opengesteld tot aan het knooppunt Matsubara. De reden dat de Route 14 vrij laat aangelegd is, komt omdat de snelwegen waarop hij aansluit, zoals de Kinki, Nishi-Meihan en Hanwa Expressways pas in die tijd zijn aangelegd. Op 21 maart 2013 opende het knooppunt met de Route 6 (Miyake JCT)
Openstellingsgeschiedenis
Van | Naar | Lengte | Datum |
---|---|---|---|
Koen-kita JCT | Abeno IC | 1 km | 13-03-1970 |
Abeno IC | Matsubara JCT | 11 km | 01-03-1980 |
Maximumsnelheid
De maximumsnelheid is 60 km/h op de gehele route, en 's nachts geldt 50 km/h.
Verkeersintensiteiten
In 2015 reden dagelijks 75.000 voertuigen ter hoogte van Hirano.
Referenties
Hanshin Expressway (Kobe • Osaka • Kyoto) |
---|
Route 1 • Route 2 • Route 3 • Route 4 • Route 5 • Route 6 • Route 7 • Route 8 • Route 11 • Route 12 • Route 13 • Route 14 • Route 15 • Route 16 • Route 17 • Route 31 • Route 32 |