Route 6 (Hanshin Expressway)
Route 6 | |||
Begin | Sakai | ||
Einde | Matsubata | ||
Lengte | 10 km | ||
|
De Route 6, ook bekend als de Yamatogawa Route (Japans: 阪神高速6号大和川線, Hanshin kōsoku 6-gō Yamatogawa-sen) is een expressway in Japan, onderdeel van de Hanshin Expressway in Osaka. De autosnelweg vormt een oost-westroute ten zuiden van Osaka langs, door de voorsteden Sakai en Matsubara. De autosnelweg heeft een lengte van 10 kilometer.
Routebeschrijving
De autosnelweg begint op het knooppunt Sanbo op de Route 4, de havenroute van Osaka. De snelweg voert dan oostwaarts door de grote voorsteden Sakai en Matsubara en kent een aantal aansluitingen naar het onderliggend wegennet. Een groot deel van de snelweg ligt in tunnels. De snelweg kruist ook de Route 15, maar hier is geen knooppunt mee. De snelweg eindigt op het knooppunt Miyake op de Route 14. Vanaf daar kan men verder naar het nabijgelegen knooppunt Matsubara, waar men diverse snelwegen rond Osaka kan nemen, zoals de Kinki Expressway rond Osaka, de Hanwa Expressway naar het zuiden en de Nishi-Meihan Expressway naar het oosten.
Geschiedenis
De snelweg is onderdeel van de stadsring van Osaka (Japans: 大阪都市再生環状道路). Op 21 maart 2013 is de eerste 200 meter bij het knooppunt met de Route 14 geopend. Het was oorspronkelijk gepland om de gehele snelweg in 2016 openen te stellen.[1] Op 28 januari 2017 opende een kort stuk van 1,4 kilometer tussen het knooppunt Sanbo en Teppocho.[2] Op 29 maart 2020 opende het centrale deel, een 7,7 kilometer lang tunneltracé van Teppocho naar Miyake-Nishi. De reistijdverkorting was bijna een half uur.[3]
Openstellingsgeschiedenis
van | naar | lengte | datum |
---|---|---|---|
Miyake-nishi IC | Miyake JCT | 0,2 km | 21-03-2013 |
Sanbo JCT | Teppocho IC | 1,4 km | 28-01-2017 |
Teppocho IC | Miyake-nishi IC | 7,7 km | 29-03-2020 |
Verkeersintensiteiten
In 2015 was alleen het oostelijkste deel open, daar maakten op dat moment 2.500 voertuigen per dag gebruik van.
Referenties
Hanshin Expressway (Kobe • Osaka • Kyoto) |
---|
Route 1 • Route 2 • Route 3 • Route 4 • Route 5 • Route 6 • Route 7 • Route 8 • Route 11 • Route 12 • Route 13 • Route 14 • Route 15 • Route 16 • Route 17 • Route 31 • Route 32 |