afbeelders, bureaucraten, beheerders
251.546
bewerkingen
(Nieuwe pagina: {{Infobox Interstate | afbeelding= US 319.svg | nummer = US 319 | naam = | begin = Moncrief | einde = Wadley | lengte = 346 | hoogste punt = | route = * Florida state line * Tho...) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox | {{Infobox USA | ||
| afbeelding= US 319.svg | | afbeelding= US 319.svg | ||
| map = blank.png | |||
| nummer = US 319 | | nummer = US 319 | ||
| begin = Moncrief | | begin = Moncrief | ||
| einde = Wadley | | einde = Wadley | ||
| lengte = | | lengte mi = 215 | ||
| | | lengte km = 346 | ||
| route = | | route = | ||
[[Florida]] {{FL US|319}} | |||
{{city}} Thomasville {{GA US|19}}{{GA US|84}} | |||
{{city}} Moultrie | |||
{{city}} Tifton {{GA I|75}}{{GA US|41}}{{GA US|82}} | |||
{{city}} Ocilla {{GA US|129}} | |||
{{city}} Jacksonville {{GA US|441}} | |||
{{city}} McRae {{GA US|23}}{{GA US|280}}{{GA US|341}} | |||
{{city}} Dublin {{GA I|16}}{{GA US|80}}{{GA US|441}} | |||
{{city}} Wrightsville | |||
{{city}} Bartow {{GA US|221}} | |||
{{city}} Wadley {{GA US|1}} | |||
}} | }} | ||
De '''[[US 319]]''' is een [[US Highway]] in de [[Amerikaanse]] staat [[Georgia]]. De route vormt een secundaire noord-zuidroute door het zuiden en midden van de staat. De weg is 346 kilometer lang en doet geen grote steden aan. | De '''[[US 319]]''' is een [[US Highway]] in de [[Amerikaanse]] staat [[Georgia]]. De route vormt een secundaire noord-zuidroute door het zuiden en midden van de staat. De weg is 346 kilometer lang en doet geen grote steden aan. | ||
Regel 25: | Regel 37: | ||
De weg loopt dan zo'n 50 kilometer naar het noorden, waar men de [[Interstate 16]] kruist, de snelweg vanaf Macon naar Savannah. Amper 10 kilometer daarna bereikt men het stadje Dublin, waar men de [[US 80 in Georgia|US 80]] kruist, en de [[US 441 in Georgia|US 441]] afslaat richting Athens in het noorden. De US 319 loopt dan naar het noordoosten, is nog even dubbelgenummerd met de [[US 221 in Georgia|US 221]] en eindigt dan in Wadley op de [[US 1 in Georgia|US 1]], de weg vanaf Swainsboro naar Augusta. | De weg loopt dan zo'n 50 kilometer naar het noorden, waar men de [[Interstate 16]] kruist, de snelweg vanaf Macon naar Savannah. Amper 10 kilometer daarna bereikt men het stadje Dublin, waar men de [[US 80 in Georgia|US 80]] kruist, en de [[US 441 in Georgia|US 441]] afslaat richting Athens in het noorden. De US 319 loopt dan naar het noordoosten, is nog even dubbelgenummerd met de [[US 221 in Georgia|US 221]] en eindigt dan in Wadley op de [[US 1 in Georgia|US 1]], de weg vanaf Swainsboro naar Augusta. | ||
==Geschiedenis== | |||
De US 319 werd in 1934 gecreëerd, maar verliep destijds alleen in [[Florida]]. In 1935 werd het noordelijk eindpunt gewijzigd naar Thomasville, in het uiterste zuiden van Georgia. In 1938 volgde een verlenging noordwaarts naar Wenona bij Cordele, waar de weg op de US 41 eindigde. In 1947 kwam het huidige eindpunt bij Wadley op de US 1 tot stand. De US 319 is niet een erg belangrijke route. Alleen het deel tussen de grens met Florida en Tifton is van belang als afsnijding voor verkeer van Atlanta naar Tallahassee. Dit deel is dan ook met 4 rijstroken uitgevoerd. | |||
==Referenties== | |||
<references/> | |||
{{Sjabloon:Georgia}} | {{Sjabloon:Georgia}} | ||
{{ | {{US 319}} | ||
[[Categorie:US Highways]] | [[Categorie:US Highways]] | ||
[[Categorie:Georgia]] | [[Categorie:Georgia]] |