State Route 19 in Texas
SH 19 | |||
Begin | Huntsville | ||
Einde | Paris | ||
Lengte | 188 mi | ||
Lengte | 303 km | ||
|
De State Route 19, beter bekend als de State Highway 19 of SH 19 is een state route in de Amerikaanse staat Texas. De weg vormt een vrij lange noord-zuidroute door het oosten van de staat, vanaf Huntsville via Palestine en Athens naar Paris. De route is bij Huntsville een korte freeway. State Route 19 is 303 kilometer lang.
Routebeschrijving
SH 19 splitst aan de zuidzijde van het stadje Huntsville van de Interstate 45 af, ruim 100 kilometer ten noorden van Houston. De bypass van Huntsville is een korte freeway met 2x2 rijstroken. Vanaf Huntsville tot Trinity is de weg een 2x2 divided highway, afgewisseld met stukken met 5 rijstroken en een center turn lane. De weg voert eerst noordoostwaarts, daarna noordwaarts, door het overwegend beboste East Texas. Er liggen een paar regiostadjes op de route, van zuid naar noord Crockett, Palestine, Athens, Sulphur Springs en eindpunt Paris. De weg is afwisselend een 2x2 divided highway, een enkelbaans undivided highway en soms een 5-strooks weg met een center turn lane. Rondom de meeste grotere plaatsen zijn ringwegen aangelegd. Men kruist bij Canton de Interstate 20 en bij Sulphur Springs de Interstate 30. Bij Paris eindigt de weg op de US 82, niet ver van de grens met Oklahoma.
Geschiedenis
State Route 19 was één van de oorspronkelijke 26 State Highways van Texas in 1917. De weg liep oorspronkelijk van Houston tot de grens met Oklahoma ten noorden van Paris. De route is sindsdien weinig gewijzigd, wel is de route ingekort en later weer verlengd. Tussen Houston en Huntsville is de SH 19 vervangen door de Interstate 45. De bypass van Huntsville is vermoedelijk in de jaren '80 of eerder aangelegd als ongelijkvloerse super two. In 2012 is de bypass verbreed naar een 2x2 freeway.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden zo'n 10.000 voertuigen op de bypass van Huntsville en zo'n 9.000 tot 10.000 voertuigen verder tot Trinity. Noordelijker reden zo'n 3.000 tot 4.000 voertuigen tot Crockett en 5.000 tot 6.000 voertuigen tot Palestine. Noordelijker reden 3.000 tot 4.000 voertuigen tot Athens en 4.000 tot 5.000 voertuigen tot de I-20 bij Canton. Daarna reden 4.000 tot 5.000 voertuigen tot de I-30 bij Sulphur Springs en 3.000 tot 7.000 voertuigen tot Paris.[1]
Referenties
State Highways in Texas |
---|
3 • 4 • 5 • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 14 • 15 • 16 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 23 • 24 • 25 • 26 • 27 • 29 • 30 • 31 • 33 • 34 • 35 • 36 • 37 • 39 • 40 • 41 • 42 • 43 • 44 • 45 • 46 • 47 • 48 • 49 • 50 • 51 • 53 • 54 • 55 • 56 • 57 • 59 • 60 • 61 • 62 • 63 • 64 • 65 • 66 • 67 • 68 • 70 • 71 • 72 • 73 • 75 • 77 • 78 • 79 • 80 • 81 • 82 • 83 • 85 • 86 • 87 • 89 • 90 • 91 • 92 • 93 • 94 • 95 • 96 • 97 • 98 • 99 • 100 • 101 • 102 • 103 • 104 • 105 • 107 • 108 • 110 • 111 • 112 • 114 • 115 • 118 • 119 • 121 • 123 • 124 • 125 • 127 • 128 • 130 • 131 • 132 • 135 • 136 • 137 • 138 • 140 • 141 • 142 • 144 • 146 • 147 • 148 • 149 • 150 • 151 • 152 • 153 • 154 • 155 • 156 • 158 • 159 • 160 • 161 • 163 • 164 • 165 • 166 • 167 • 168 • 170 • 171 • 172 • 173 • 174 • 175 • 176 • 178 • 179 • 180 • 182 • 183 • 184 • 185 • 186 • 188 • 190 • 191 • 193 • 194 • 195 • 198 • 199 • 201 • 202 • 203 • 204 • 205 • 206 • 207 • 208 • 211 • 213 • 214 • 217 • 218 • 220 • 222 • 223 • 224 • 225 • 234 • 236 • 237 • 238 • 239 • 240 • 242 • 243 • 249 • 251 • 254 • 255 • 256 • 258 • 261 • 273 • 274 • 275 • 276 • 279 • 283 • 285 • 286 • 288 • 289 • 290 • 294 • 300 • 302 • 304 • 305 • 308 • 309 • 310 • 315 • 316 • 317 • 320 • 321 • 322 • 323 • 326 • 327 • 329 • 332 • 334 • 336 • 337 • 338 • 339 • 342 • 345 • 347 • 349 • 350 • 351 • 352 • 354 • 356 • 357 • 358 • 359 • 360 • 361 • 364 • 365 • 495 • 550 • OSR In vet state highways die geheel of gedeeltelijk een freeway zijn. |