US 165
US 165 | |||
Begin | Iowa | ||
Einde | North Little Rock | ||
Lengte | 412 mi | ||
Lengte | 663 km | ||
|
De US 165 is een US Highway in de Verenigde Staten, gelegen in de staten Louisiana en Arkansas. De weg vormt een noord-zuidroute vanaf Iowa via Alexandria naar Little Rock en is 663 kilometer lang.
Route
US 165 in Louisiana
De US 165 doorkruist de staat Louisiana van zuid naar noord. De weg begint in Iowa op de Interstate 10 in Louisiana en verloopt via Alexandria en Monroe door het midden van de staat.
US 165 in Arkansas
In Arkansas verloopt de US 165 met een boog door het oosten van de staat en eindigt in North Little Rock.
Geschiedenis
De US 165 is één van de oorspronkelijke US Highways van 1926 en verliep destijds van Iowa, Louisiana tot McGehee, Arkansas. Het zuidelijk beginpunt in Louisiana is nooit aangepast, maar wel het noordelijk eindpunt, dat in 1938 werd gewijzigd naar Dermott, Arkansas en in 1982 naar het huidig eindpunt in North Little Rock, Arkansas.
Er zijn geen Interstate Highways parallel aan de US 165 aangelegd. De weg is van relatief gering belang.