US 206 in New Jersey
US 206 | |||
Begin | Hammonton | ||
Einde | Milford | ||
Lengte | 131 mi | ||
Lengte | 210 km | ||
|
De US 206 is een US Highway in de Verenigde Staten. De weg vormt een noord-zuidroute door enkel de staat New Jersey en heeft een secundair karakter. De route begint in Hammonton, een dorpje halverwege Philadelphia en Atlantic City en verloopt via Trenton en de zuidwestelijke voorsteden van New York naar Milford in Pennsylvania. De weg is 210 kilometer lang.
Routebeschrijving
In het Pinelands National Reserve, een uitgestrekt bosgebied, begint de US 206 aan een kruising met de US 30, een onderliggende schakel van Philadelphia naar Atlantic City. De weg loopt dan naar het 65 kilometer noordelijker gelegen Trenton. Ondanks de nabijheid van de grote stad Philadelphia is dit gebied bijna onbewoond. Even ten zuiden van Trenton volgt de aansluiting met de New Jersey Turnpike en vlak daarna de kruising met de US 130 die parallel aan de Turnpike loopt. Aan de oostzijde van Trenton kruist men de Interstate 195, de snelweg naar Neptune City aan de oostkust van Jersey. Vlak daarna kruist men de Interstate 295 en loopt de US 206 naar het centrum om daarna naast de snelweg US 1 te lopen, de secundaire route van Philadelphia naar New York. De US 206 loopt dan via de Trenton-Princeton Road naar Princeton en kruist aan de noordkant van Trenton de Interstate 95.
De US 206 loopt dan door een half bebouwd gebied naar het noorden, de overgang tussen de uitgestrekte agglomeraties van Philadelphia en New York. In Sommerville voegt de weg in op de US 202, die vanaf de noordelijke voorsteden van Philadelphia komt. Daarna kruist men de US 22 die parallel aan de Interstate 78 loopt. Men komt dan door de dure voorsteden in de Watchung Mountains. Men kruist de ringweg Interstate 278 tweemaal, waarna de US 202 weer afslaat richting Morristown. De US 206 gaat dan naar het noorden over het platteland, even ten westen van de drukke voorsteden. Bij Netcong kruist men de Interstate 80, de snelweg van Cleveland naar New York. Ook kruist men hier de US 46 die daar parallel aan loopt. Daarna loopt de weg door het heuvelachtige noorden van New Jersey, en hier is ook veel bos. Bij Montague steekt men via een tolbrug de rivier de Delaware over, waarna de weg na de brug eindigt op de US 209 in Pennsylvania in Milford.
Geschiedenis
De US 206 werd in 1934 aan het netwerk toegevoegd. De route is sindsdien in New Jersey niet meer aangepast. De route is nooit van erg groot doorgaand belang geweest en is derhalve ook niet hoogwaardig uitgebouwd. Alhoewel hij soms parallel aan snelwegen loopt, is dit meer toeval dan dat deze snelwegen de US 206 moesten ontlasten. De Milford–Montague Toll Bridge op de grens met Pennsylvania opende op 30 december 1953 voor het verkeer. Het is één van de vele tolbruggen over de Delaware River.
Verkeersintensiteiten
Referenties
Interstates en US Highways in de staat New Jersey |
---|
• • • • • • • • • • • • • • • • • The Bronx • Brooklyn • Long Island • Manhattan • Queens • Staten Island • Westchester County |