US 259 in Texas
US 259 | |||
Begin | Nacogdoches | ||
Einde | Beaver Hill | ||
Lengte | 151 mi | ||
Lengte | 243 km | ||
|
De US 259 is een US Highway in de Amerikaanse staat Texas. De weg vormt een noord-zuidroute in het noordoosten van de staat, van Nacogdoches via Longview naar de grens met Oklahoma. De route is grotendeels met 2x2 rijstroken uitgebouwd en is 243 kilometer lang.
Routebeschrijving
In Nacogdoches begint de weg, aan de US 59, de weg vanaf Houston naar Texarkana. De weg loopt dan naar het noorden, door bebost gebied en telt 2x2 rijstroken. Al na een kilometer of 25 volgt de eerste grote kruising, in Mount Enterprise met de US 84, de weg vanaf Palestine naar Mansfield in Louisiana. De weg loopt daarna verder naar het noorden en bereikt na 30 kilometer het stadje Henderson, waar men de US 79 kruist, de weg vanaf Palestine naar Shreveport in Louisiana. Naar het noorden toe wordt het gebied wat minder dicht bebost, maar is wel vrij vlak. In de regio liggen vele stuwmeren die voor de watervoorziening zorgen. De weg telt daarna ook 2x2 rijstroken en kruist dan de Interstate 20, de snelweg van Dallas naar Shreveport. Daarna bereikt men het 78.000 inwoners tellende stadje Longview. Hier kruist men de US 80, die parallel aan de I-20 loopt. De weg telt daarna ook 2x2 rijstroken en loopt verder naar het noorden, waar de bossen enigszins overgaan in een gebied met meer landbouw en prairies. De weg loopt onder meer over het Lake O' the Pines, een stuwmeer. Bij Omaha kruist men eerst de US 67, daarna de Interstate 30, beide wegen lopen vanaf Dallas naar Texarkana en verder naar Little Rock in Arkansas. Men steekt dan de rivier de Sulphur over, en de weg versmalt dan naar één rijstrook per richting. Men komt nog door De Kalb, waar men de US 82 kruist, de hoofdweg van Paris naar Texarkana. Niet ver daarna steekt de weg de rivier de Red over, tevens de grens met Oklahoma. De US 259 in Oklahoma loopt dan verder naar Idabel.
Geschiedenis
De US 259 werd in 1963 aan het netwerk toegevoegd. De route is een relatief belangrijke noord-zuidroute en is tussen Nacogdoches en de I-30 dan ook doorlopend een divided highway met 2x2 rijstroken. De US 259 verving in Texas de voormalige State Highway 26.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks rijden 16.000 voertuigen tussen Nacogdoches en Mount Enterprise, dalend naar 7.000 voertuigen tot Henderson. Tot de I-20 bij Kilgore reden 12.000 voertuigen en 20.000 voertuigen in Longview. Noordelijker reden eerst 10.000 voertuigen, later dalend naar 5.000 voertuigen en 1.900 voertuigen bij de I-30. Noordleijker reden 2.000 tot 3.000 voertuigen tot de grens met Oklahoma.
Referenties
Interstates en US Highways in Texas |
---|
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • Houston • Dallas-Fort Worth • San Antonio • Austin • El Paso |
U.S. Highway 259 |
---|