US 35
US 35 | |||
Begin | Scott Depot, WV | ||
Einde | Michigan City, IN | ||
Lengte | 412 mi | ||
Lengte | 663 km | ||
|
De US 35 is een US Highway in de Verenigde Staten. De weg vormt een noord-zuidroute in het oosten van het land en loopt vanaf Scott Depot in West Virginia tot aan Michigan City in Indiana. De route is 663 kilometer lang.
Traject
US 35 in West Virginia
De weg begint in Scott Depot aan de I-64, niet ver van Charleston. De weg loopt dan naar het noordwesten, tot aan de rivier de Ohio bij Point Pleasant. Dit is de grens met Ohio. De route in West Virginia is 92 kilometer lang.
US 35 in Ohio
Bij kanauga komt de weg de staat binnen en is dan een snelweg. De route loopt naar het noordwesten en loopt naar Dayton, grotendeels als snelweg. Men kruist de I-71 en later de I-75. De weg loopt dan naar New Westville aan de grens met Indiana. De route in Ohio is 294 kilometer.
US 35 in Indiana
Bij de stad Richmond komt de weg de staat binnen en kruist dan de I-70. De weg loopt naar het noordwesten, langs de stad Muncie en kruist de I-69 en loopt dan verder via Kokomo en Logansport naar Michigan City, waar men nog de I-80/I-90 en de I-94 kruist. De route in Indiana is 344 kilometer lang.
Geschiedenis
De US 35 werd in 1934 aan het US Highway systeem toegevoegd. De weg heeft min of meer dezelfde route gevolgd sindsdien, alhoewel kleine delen zijn aangepast in 2008 in Michigan City en bij Charleston.
De US 35 is niet vervangen door Interstate Highways, maar vermijdt ook de meeste grotere plaatsen. Wel is de route naar vier rijstroken verbreed, met name in Ohio en West Virginia.
Referenties