US 56
US 56 | |||
Begin | Springer, NM | ||
Einde | Kansas City, MO | ||
Lengte | 640 mi | ||
Lengte | 1.030 km | ||
|
De US 56 is een US Highway in de Verenigde Staten. De weg vormt een oost-westroute in het midden van het land, tussen Springer in New Mexico en Kansas City in Missouri. De weg is 1.030 kilometer lang.
Traject
US 56 in New Mexico
Bij Springer begint de weg aan de I-25 en loopt dan naar het oosten, waarna de weg bij Clayton de staat verlaat. De route in New Mexico is 153 kilometer lang.
US 56 in Oklahoma
Ten westen van Felt komt de weg het uiterste westen van de staat binnen en loopt dan naar het noordoosten, tot aan Elkhart aan de grens met Kansas. De route in Oklahoma is 114 kilometer lang.
US 56 in Kansas
Bij Elkhart komt de weg de staat binnen en loopt dan naar het noordoosten. Via Dodge City en Great Bend loopt de weg naar het oosten, door het midden van de staat. Bij Admire kruist men de Kansas Turnpike, en in Overland Park kruist men de I-35. De route in Kansas is 750 kilometer lang.
US 56 in Missouri
In Kansas City komt de weg de staat binnen en eindigt dan op de US 71 in diezelfde stad. De route in Missouri is 5 kilometer lang.
Geschiedenis
De US 56 werd circa 1957 aan het netwerk van US Highways toegevoegd. Het westelijk beginpunt is altijd Springer, New Mexico geweest, maar het oostelijk eindpunt is beperkt gewijzigd, was oorspronkelijk Kansas City, Missouri, maar tussen 1962 en 1966 in Independence, Missouri, een oostelijke suburb van Kansas City. Sinds 1997 eindigt de US 56 op de US 71 in Kansas City.
Referenties