US 56 in Oklahoma
US 56 | |||
Begin | Clayton | ||
Einde | Elkhart | ||
Lengte | 71 mi | ||
Lengte | 114 km | ||
|
De US 56 is een US Highway in de Amerikaanse staat Oklahoma. De weg vormt een oost-westroute door het uiterste westen van de staat, in de zogenaamde "Oklahoma Panhandle". De weg is 114 kilometer lang.
Routebeschrijving
Ten oosten van Clayton in New Mexico komt de US 56 in New Mexico vanuit Springer de staat Oklahoma binnen. De weg is dan dubbelgenummerd met de US 412 en de US 64 en telt één rijstrook per richting. De weg loopt op 1.400 meter hoogte maar is behoorlijk vlak doordat dit gedeelte over de High Plains loopt. Men kruist dan de rivier de Beaver en na zo'n 50 kilometer bereikt bereikt men het stadje Boise City, waar men de US 385 kruist, de weg vanaf Dalhart in Texas naar Lamar in Colorado. Tevens kruist men hier de US 287, die vanaf Amarillo in Texas komt en verder loopt met de US 385. Even ten oosten van Boise City slaat de US 64 af, samen met de US 412, die naar Guymon in het oosten lopen. Daarna volgen lange rechte kilometers naar de grens met Kansas in Elkhart. De US 56 in Kansas loopt dan verder naar Dodge City.
Geschiedenis
De US 56 werd in 1957 aan het netwerk toegevoegd. De route is sindsdien in Oklahoma niet meer gewijzigd. Destijds was de route ten noordoosten van Keyes nog onverhard, een gravelweg of zandweg. Pas in 1962 is dit deel geasfalteerd.
Verkeersintensiteiten
De weg is erg rustig, 470 voertuigen steken dagelijks de grens met New Mexico over en het drukste gedeelte ligt in Boise City met 3.400 voertuigen op de plek waar de US 385 en US 287 samenlopen. Nadat de US 64/US 412 zijn afgeslagen daalt de intensiteit naar 670 voertuigen.
Referenties
Interstates en US Highways in de staat Oklahoma |
---|
|
U.S. Highway 56 |
---|
New Mexico • Oklahoma • Kansas • Missouri |