US 67 in Missouri
US 67 | |||
Begin | Neelyville | ||
Einde | West Alton | ||
Lengte | 202 mi | ||
Lengte | 325 km | ||
|
De US 67 is een US Highway in de Amerikaanse staat Missouri. De weg vormt een noord-zuidroute door het zuidoosten van de staat, vanaf de grens met Arkansas via Poplar Bluff naar de agglomeratie St. Louis. De weg loopt daar door de westelijke voorsteden van de stad en komt niet in St. Louis zelf. De route is 325 kilometer lang.
Routebeschrijving
Ten zuiden van Neelyville komt de US 67 in Arkansas vanaf Little Rock de staat Missouri binnen en verloopt dan naar Poplar Bluff, wat een kilometer of 25 noordelijker ligt. Even voor Poplar Bluff eindigt de US 160 uit Branson op de US 67 en rondom Poplar Bluff is de weg een kort stukje dubbelgenummerd met de US 60, dit deel is uitgevoerd als autosnelweg. Daarna verloopt de weg door het heuvelachtige Mark Twain National Forest naar het noorden, voor een lange route richting St. Louis, wat ruim 200 kilometer noordelijker ligt. Men kruist onderweg een paar belangrijkere state routes, zoals de SR-72 naar Cape Girardeau en men komt door een enigszins verstedelijkt gebied rond Farmington en Park Hills. Hier is de US 67 ook met 2x2 rijstroken, soms zelfs even als autosnelweg uitgevoerd. De weg daalt dan af naar de heuvels rond de Mississippi River en kruist de Interstate 55 bij Festus, waarna de US 67 invoegt op de US 61, die parallel aan I-55 vanuit Cape Girardeau komt. Beide wegen zijn dan dubbelgenummerd tot in de agglomeratie St. Louis.
Bij de zuidelijke voorstad Mehlville kruist men de Interstate 255, de oostelijke ringweg van St. Louis. Vlak hierna volgt een aansluiting met de US 50 en slaan beide wegen naar het westen af en kruisen I-55 nogmaals. Men komt dan door het zuidwestelijk voorstedelijk gebied en kruist geregeld belangrijke onderliggende schakels. Bij Kirkwood kruist men de Interstate 44. De US 61 en US 67 verlopen dan over de brede Lindbergh Boulevard naar het noorden. Bij de westelijke voorstad Creve Coeur kruist men de Interstate 64. De US 61 voegt daarop in richting het westen. De US 67 gaat dan alleen verder, langs de voorstad Maryland Heights en kruist bij de voorstad Bridgeton de Interstate 70. Vlak daarna komt men langs de luchthaven van St. Louis en kruist men de Interstate 270 bij Hazelwood. Daarna verloopt de weg nog door Florissant, waarna twee grote bruggen volgen, eerst over de Missouri River en daarna over de Mississippi River via de Clark Bridge, tevens de grens met Illinois. De US 67 in Illinois gaat dan door Alton verder naar Davenport.
Geschiedenis
De US 67 werd in 1926 gecreëerd. Het noordelijk eindpunt was destijds Fredericktown, en verliep toen ongeveer 130 kilometer door het zuiden van Missouri. In 1930 werd de route noordwaarts tot in Illinois verlengd. De US 67 was een redelijk belangrijke doorgaande weg voordat de I-55 werd opengesteld, als directe verbinding van Little Rock naar St. Louis. De route is derhalve ook redelijk uitgebouwd, met veel stukken met 4 rijstroken. Een groot deel hiervan is al in de jaren '80 of eerder gerealiseerd. In 2011 was de route tussen Poplar Bluff en Festus (I-55) volledig naar 2x2 rijstroken uitgebouwd. Op 31 maart 2014 opende 7 kilometer freeway ten zuiden van Poplar Bluff tot net ten zuiden van de US 160.[1]
De oude Clark Bridge op de grens met Illinois opende in 1928 en werd in 1994 vervangen door een bredere tuibrug met 2x2 rijstroken.
Verkeersintensiteiten
Dagelijks steken 1.000 voertuigen de grens met Arkansas over, wat oploopt tot 8.000 voertuigen in Poplar Bluff. Ten noorden van Poplar Bluff rijden 4.000 voertuigen, wat vanaf Park Hills oploopt van 12.000 tot 20.000 voertuigen. Het deel parallel aan de I-55 met de US 61 telt 15.000 voertuigen en 25.000 voertuigen in Mehlville. Door Kirkwood rijden 34.000 voertuigen en ook 34.000 voertuigen door Maryland Heights. 24.000 voertuigen steken dagelijks de grens met Illinois over.
Referenties
Interstates en US Highways in de staat Missouri |
---|
• • • • • • • • • • • • • • • • |
U.S. Highway 67 |
---|